MIMORIADNE: Najsilnejšia žena sveta nemecká kancelárka Angela Merkelová je v karanténe!

Nemecká kancelárka Angela Merkelová musí ísť do domácej karantény. V piatok bola u lekára, ktorý bol medzitým pozitívne testovaný na nákazu novým typom koronavírusu, uviedol hovorca vlády Steffen Seibert.

 

Po nedeľnej tlačovej konferencii bola kancelárka informovaná, že lekár, u ktorého bola v piatok na preventívnej vakcinácii proti pneumokokom, je sám nakazený koronavírusom.

Merkelová okamžite odišla domov, povedal Seibert. “Testovaná na koronavírus bude až neskôr, teraz by to nebolo zmysluplné. Kancelárka bude pracovať z domu, “dodal hovorca.

Kancelárka usporiadala v nedeľu večer po rokovaní s premiérmi jednotlivých spolkových krajín tlačovú konferenciu, kde oznámila sprísnenie opatrení proti šíreniu koronavírusovej nákaze. V celom Nemecku budú na minimálne dva týždne zakázané zhromaždenia viac ako dvoch ľudí. Výnimka sa bude vzťahovať len na rodiny a členmi v jednej domácnosti.

V celom Nemecku budú zatvorené reštaurácie aj ďalšie gastronomické zariadenia s výnimkou tých, kde je možné jedlo si vyzdvihnúť so sebou alebo si ich objednať priamo domov. Zatvorené musia mať aj všetky kaderníctva, kozmetické štúdia či masážne salóny.

V Nemecku sa podľa agentúry DPA zatiaľ preukázalo cez 24 100 nákaz koronavírusom.

 

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

PRIDAJTE SA K NÁM!

You Might Also Like