MIMORIADNE: Francúzski vedci zistili, že kombinácia týchto dvoch liekov dobre účinkuje na koronavírus.

Štúdia vo Francúzsku naznačuje, že liečba pacientov s COVID-19 antimalarickými liekmi a antibiotikami by mohla byť užitočnou zbraňou v boji proti novému  koronavírusu .

 

Výskumníci predpísali pacientom začiatkom tohto mesiaca antimalarický hydroxychlorochín a antibiotický azitromycín podľa prieskumu, ktorý je uverejnený v Medzinárodnom vestníku antimikrobiálnych látok .

Pacientom s novým Covid-19 od prvého do 16. marca každý deň podávali 600mg antimalarika zvaného hydroxychlorochín a v nemocničnom prostredí skúmali vírusovú záťaž vďaka nosohltanovým výterom. „V závislosti od ich stavu sme im k liečbe pridávali antibiotikum azitromycín,” píše sa v štúdii.

Cieľom výskumu bolo odhaliť, do akej miery sa nový koronavírus udržal v telách pacientov, ktorí pristúpili k takejto liečbe.

Vedci v štúdii spracovali celkovo 20 prípadov. „Liečení pacienti v šiesty deň vykazovali významné zníženie vírusu a omnoho nižší priemerný čas trvania prenosu, než ako to bolo u osôb, ktoré sa takto neliečili,” uvádza štúdia.

„Za kľúčové považujeme pridanie azitromycínu k hydroxychlorochínu. Aj napriek malej vzorke výskum ukazuje, že kombinácia týchto dvoch liekov znižuje, ba dokonca aj likviduje vírusovú záťaž Covidu-19,” hodnotí štúdia.

Výskum viedli Philippe Gautret a Jean-Christophe Lagier z IHU-Méditerranée na Marseille a Aix Marseille University.

 

rozhovore pre Fox and Friends v piatok ráno Dr. Mehmet Oz uviedol, že sa cíti optimisticky, pokiaľ ide o údaje z francúzskeho výskumu. “Tieto lieky boli pozoruhodne účinné pri znižovaní vírusovej záťaže u ľudí, ktorí mali koronavírus, COVID-19,” vysvetlil Oz. “Mohli by sme skutočne prinútiť tento vírus, aby sa správal oveľa viac ako vírus chrípky, ak je to pravda.”

 

Počet chorých na nový koronavírus COVID-19 je 22.3.2020 o 11:00 nasledujúci: 307 341

Počet mŕtvych na nový koronavírus COVID-19 je 22.3.2020 o 11:00 nasledujúci: 13 049

 

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

 

zdroje: foxnews.com 

journals.elsevier.com

PRIDAJTE SA K NÁM!

You Might Also Like