Metóda krokodíl: Fyzioterapeutka ukázala najjednoduchší spôsob, ako zachrániť chrbticu a odstrániť bolestivé problémy v každom veku!

Metóda krokodíla bola pôvodne vyvinutá Austrálskymi lekármi a fyzioterapeutmi. Základom je skúmanie stavovcov naprieč živočíšnou ríšou a zistenie, že existuje určitý súbor polôh a pohybov, ktoré dokážu vplávať na chrbticu ako celok – posilňujú okolité svaly a zároveň zabezpečia, že sa stavce dokážu uložiť do zdravej polohy. Metóda je pomenovaná podľa tvora, ktorý má chrbticu najpevnejšiu spomedzi všetkých stavovcov – krokodíla.

 

Ukázalo sa že táto metóda pomáha pri:

– bolestiach chrbtice spojených so zlým držaním tela, slabými chrbtovými svalmi a problémami s platničkami

– záchvatových bolestiach hlavy súvisiacich s krčnou chrbticou

– pôsobí ako prevencia bolesti chrbtice v neskoršom veku

 

Čo si treba zapamätať

  • každý pohyb opakujeme 8x na jednej strane
  • pohyby robíme len do tej miery, kým nie sú bolestivé
  • nesnažíme sa ísť proti limitom nášho tela, ak ste po úraze chrbtice, poraďte sa so svojím lekárom
  • nohy sú vždy rozkročené na šírku ramien

1. Ľahneme si na chrbát, ruky rozpažíme a nohy rozkročíme na šírku ramien. Teraz nadvihneme ľavý bok tak, aby päty ostali ležať na podložke, hlavu vytočíme na ľavú stranu a nohy opačným smerom. Chvíľu zotrváme a urobíme to isté na pravej strane. Chodidlá smerujú na opačnú stranu ako hlava.

 

2. Teraz si nohy prekrížime a striedavovytáčame na pravú a ľavú stranu rovnako, ako v predchádzajúcom prípade.

3. Chodidlá položíme na seba (päta jedného chodidla na prsty druhého chodidla), opäť nadvyhneme jeden bok a striedavo  sa nakláňame na jednu a na druhú stranu. Pri náklone chodidlá vytočíme opäť na opačnú stranu, ako hlavu.

4. Ležíme na zemi a nohy máme pokrčené v kolenách. Ruky rozpažíme a striedavo vytáčame kolená na jednu a na druhú stranu, pričom päty sa neustále dotýkajú zeme. Hlava smeruje na opačnú stranu ako kolená.

5. Jednu nohu preložíme cez druhú tak, že sa päta jednej nohy dotýka kolena druhej nohy. Opäť prekladáme na jednu a na druhú stranu.

6. Nohy pokrčené v kolenách zodvihneme a natáčame na jednu a druhú stranu. Hlava smeruje vždy na opačnú stranu.

7. Obe nohy sú vystreté, jedna je zdvihnutá. Vystretú nohu preložíme cez nohu, ktorá leží na zemi. Potom nohy vymeníme.

 

Video:

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

zdroj: http://humormagazin.com

You Might Also Like