Mesiac pred mŕtvicou vám vaše telo vyšle varovné signály – neignorujte ich !

Áno, experti tvrdia, že vaše telo pošle varovné signály mesiac pred mŕtvicou. Znamená to, že by ste mali byť veľmi opatrní a neignorovať ich. Prečítajte si nasledujúci článok a dozviete sa viac! Určite budete šokovaní, keď sme vám povieme, že mŕtvica je najčastejšou príčinou invalidity a u dospelých je štvrtou najčastejšou príčinou úmrtí v USA.

Jedná sa o “ útok mozgu „, ktorý nastane prerušením prietoku krvi na jeho jednej časti. Je to hlavný dôvod, prečo v tomto článku ideme hovoriť o mŕtvici, jej varovných signáloch a spôsoboch, ako sa brániť. Najskôr by ste mali vedieť, že existujú 2 základné typy mŕtvic :

Ischemická a hemoragická. Ischemické mŕtvice sú častejšie a sú spôsobené zúžením alebo zablokovaním tepien vedúcich do mozgu. To má za následok významne zníženie prietoku krvi. Hemoragické mŕtvice sú menej bežné a sú spôsobené krvácaním do mozgu. Položme si jednoduchú otázku: Čo je mŕtvica?

Mŕtvica je ochorenie, ktoré postihuje tepny vedúce k mozgu a tepny v ňom. Je to jedna z častých príčin úmrtia a najčastejšia príčina invalidity v Spojených štátoch. Mŕtvica nastane zablokovaním cievy, ktorá prenáša kyslík a živiny do mozgu. K časti mozgu preto nemôže prísť krv (ani kyslík). To nevyhnutne potrebujú mozgové bunky. Ak kyslík a živiny z krvi nemajú, umierajú. Teraz sa pravdepodobne pýtate, aké sú účinky mŕtvice.

Mozog je extrémne komplexný orgán, ktorý riadi rozličné funkcie tela. Ak dôjde k mŕtvici a krv sa nedostane k oblastiam riadiacim danú časť tela, táto časť tela prestane fungovať ako by mala. Je veľmi dôležité identifikovať varovné signály a vyhľadať lekársku pomoc čo najskôr. Tým znížite riziko poškodenia mozgu, zmenšite riziko smrti alebo invalidity a zvýšite šance uzdravenia.

Experti v medicíne tvrdia, že príznaky sa môžu prejavovať rôzne v závislosti od typu mŕtvice, postihnutia časti mozgu a závažnosti poškodenia. Ale všetky príznaky majú tendenciu začať naraz.

Najčastejšie príznaky mŕtvice:
točenie hlavy alebo slabosť,
problémy s dýchaním,
epileptické záchvaty,
zmeny osobnosti.

Je to zrejmé, neignorujte tieto varovania! Pokiaľ spozorujete niektoré z nich, mali by ste okamžite vyhľadať lekársku pomoc.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj: healthylifetricks.com

You Might Also Like