Mesiac pred mŕtvicou telo vyšle varovné signály – neignorujte ich !

Áno, experti tvrdia, že vaše telo pošle varovné signály mesiac pred mŕtvicou. Znamená to, že by ste mali byť veľmi opatrní a neignorovať ich. Prečítajte si nasledujúci článok a dozviete sa viac! Určite budete šokovaní, keď sme vám povieme, že mŕtvica je najčastejšou príčinou invalidity a u dospelých je štvrtou najčastejšou príčinou úmrtí v USA.

 

Jedná sa o “ útok mozgu „, ktorý nastane prerušením prietoku krvi na jeho jednej časti. Je to hlavný dôvod, prečo v tomto článku ideme hovoriť o mŕtvici, jej varovných signáloch a spôsoboch, ako sa brániť. Najskôr by ste mali vedieť, že existujú 2 základné typy mŕtvic :

Ischemická a hemoragická. Ischemické mŕtvice sú častejšie a sú spôsobené zúžením alebo zablokovaním tepien vedúcich do mozgu. To má za následok významne zníženie prietoku krvi. Hemoragické mŕtvice sú menej bežné a sú spôsobené krvácaním do mozgu. Položme si jednoduchú otázku: Čo je mŕtvica?

 

 

Mŕtvica je ochorenie, ktoré postihuje tepny vedúce k mozgu a tepny v ňom. Je to jedna z častých príčin úmrtia a najčastejšia príčina invalidity v Spojených štátoch. Mŕtvica nastane zablokovaním cievy, ktorá prenáša kyslík a živiny do mozgu. K časti mozgu preto nemôže prísť krv (ani kyslík). To nevyhnutne potrebujú mozgové bunky. Ak kyslík a živiny z krvi nemajú, umierajú. Teraz sa pravdepodobne pýtate, aké sú účinky mŕtvice.

Mozog je extrémne komplexný orgán, ktorý riadi rozličné funkcie tela. Ak dôjde k mŕtvici a krv sa nedostane k oblastiam riadiacim danú časť tela, táto časť tela prestane fungovať ako by mala. Je veľmi dôležité identifikovať varovné signály a vyhľadať lekársku pomoc čo najskôr. Tým znížite riziko poškodenia mozgu, zmenšite riziko smrti alebo invalidity a zvýšite šance uzdravenia.

Experti v medicíne tvrdia, že príznaky sa môžu prejavovať rôzne v závislosti od typu mŕtvice, postihnutia časti mozgu a závažnosti poškodenia. Ale všetky príznaky majú tendenciu začať naraz.

 

 

Najčastejšie príznaky mŕtvice:


točenie hlavy alebo slabosť,
problémy s dýchaním,
epileptické záchvaty,
zmeny osobnosti.

Je to zrejmé, neignorujte tieto varovania! Pokiaľ spozorujete niektoré z nich, mali by ste okamžite vyhľadať lekársku pomoc.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: healthylifetricks.com

You Might Also Like