Med a škorica: Budete v šoku až zistíte, koľko chorôb, táto prírodná dvojica lieči

Vedci zistili, že hoci je med sladký, ak sa berie v správnych dávkach ako liek, nemôže ublížiť ani diabetickým pacientom. Týždenník World News, vychádzajúci v Kanade, vo svojom vydaní datovanom 17. januára uverejnil nasledujúci zoznam chorôb, ktoré môžu byť liečené medom a škoricou ako výsledok štúdií západných vedcov.

 

choroby srdca

Zmiešajte med a mletú škoricu a potrite si ním chlieb (samozrejme najlepšie celozrnný) miesto džemu alebo marmelády a jedzte pravidelne na raňajky. Znižuje to hladinu cholesterolu v krvi a cievach a chráni pacientov pred infarktom. Tí, ktorí už infarkt prekonali a budú denne toto jedlo jesť denne, infarkt ich bude obchádzať. Pravidelné raňajky tohto druhu uľavujú pri zadýchavaní sa a posilňujú srdcový tep. V Amerike a Kanade, rôzne domy s ošetrovateľskou starostlivosťou liečia takto svojich pacientov, ktorí sú vo veku, kedy cievy a žily strácajú svoju pružnosť a môžu sa upchávať. Med a škorica vracajú cievam a žilám ich pružnosť.

artritída

Pacienti s artritídou môžu denne užívať, ráno a večer jednu šálku horúcej vody s 2 lyžičkami medu a 1 malou lyžičkou škorice. Ak užíajú túto medicínu pravidelne, môže sa vyliečiť dokonca i chronická artritída. Podľa výsledkov prieskumu robeného na univerzite v Copenhavenu bolo zistené, že z 200 pacientov liečených 1 lyžicou medu a lyžičkou škorice pred raňajkami, bolo 73 chorých úplne zbavených bolesti a do mesiaca chorí, ktorí sa nemohli pohybovať, začali chodiť bez bolestí.

Infekcia močového mechúra

Rozpustiť 2 lyžice medu a 1 lyžičku škorice v pohári vlažnej vody a vypiť. Tým sa odstráni infekcia mechúra a močových ciest.

Cholesterol

2 lyžice medu a 3 čajové lyžičky škorice zmiešané s 2dcl horúcej vody, ktoré podávali pacientom s vysokou hladinou cholesterolu, dokázali znížiť hladinu cholesterolu o 10% do 2 hodín. Ak sa bude podávať-  3x denne, je vyliečený aj pacient s chronicky vysokou hladinou cholesterolu. Podľa informácií spomínaného časopisu i samotný pravý med – ak je užívaný denne, zabraňuje zvyšovaniu cholesterolu.

Nachladenie 

Tí, ktorí trpia na časté prechladnutie, by mali užívať 3x denne 1 lyžicu vlažného medu s ¼ lyžičky škorice po dobu 3 dní. Tým sa vylieči nachladnutie, chronický kašeľ a prečistia priedušky.

Problémy so žalúdkom

Med so škoricou úspešne lieči aj bolesti žalúdka a chráni žalúdok od vzniku žalúdočných vredov.

Posilnenie imunitného systému

Každodenné užívanie medu a škorice posilňuje imunitný systém a chráni telo pred vírusmi a baktériami a bráni útokom vírusových infekcií. Med obsahuje obrovské množstvo železa a vitamínov. Pravidelné užívanie medu posilňuje biele krvinky v ich boji s vírusmi a baktériami.

ťažký žalúdok

1 lyžička škorice a 2 lyžice medu pred jedlom zabraňuje zvýšeniu kyslosti žalúdka aj u najťažších jedál.

chrípka

Vedci v Španielsku zistili, že med obsahuje prírodné látky, ktoré zabíjajú kmene chrípky a chránia pred ňou pacientov.

dlhovekosť

Čaj vyrobený z medu a škorice, ak je braný pravidelne, zabraňuje problémom vysokého veku. Vezmite 4 lyžice medu, 1 lyžicu škorice a s 3 šálky vody a uvarte ako čaj. Pite ¼ šálky 3x denne. To udržuje kožu čerstvú a hebkú až do vysokého veku. Dĺžka života stále vzrastá a aj 100 roční ľudia sa môžu cítiť svieži.

chudnutie

Každý deň ráno, 1/2 hodiny pred raňajkami na lačný žalúdok a večer pred spaním vypite šálku čaju alebo vody s medom a škoricou. Pravidelné užívanie pomáha znížiť váhu aj u mimoriadne obéznych osôb.

rakovina

Nedávne výskumy vykonávané v Japonsku a Austráliou preukázali, že aj pokročilá rakovina kostí, žalúdka a čriev môže byť s úspechom liečená. Pacienti trpiaci týmito druhmi rakoviny by mali užívať lyžicu medu a lyžicu škorice mesiac 3x denne.

chronická únava

Nedávne štúdie ukazujú, že cukor obsiahnutý v mede najviac pomáha pri regenerácii telesných síl. Pacienti – seniori užívajúci med a škoricu v pomere 1 ku 1 sú čulejší a ohybnejší. Dr. Milton, ktorý tieto výskumy robil, hovorí, že 1 lyžica medu a malá Zick škorice zmiešané s vodou a brané niekoľkokrát denne a hlavne okolo 3 hodiny popoludní, kedy začína klesať telesná vitalita, obnoví do týždňa vitalitu tela.

Zápach z úst

Ľudia v Južnej Afrike už oddávna prvé čo ráno urobia, je to, že kloktajú 1 lyžicu medu a lyžicu škorice zmiešané s horúcou vodou. Ich dych tak zostáva čerstvý po celý deň. Určite škoricovo-medovú kúru vyskúšajte a sami pocítite jej blahodárne účinky. veľa zdravia

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj:slunecnyzivot.cz

You Might Also Like