Mávate napuchnuté končatiny, alebo ich máte naopak stále studené? Potom by ste mali ísť ihneď k lekárovi!

V našej dobe veľmi často počujete, že niekto má necitlivé končatiny, alebo vždy studené ruky a nohy. A mladí ľudia stále viac upozorňujú aj na vznik kŕčových žíl. Často je to kvôli porušeniu krvného obehu…

Predstavte si, že telo je veľmi komplexná sieť ciest a ciest, ktoré sa skladajú zo žíl a tepien. Pohyb sa tam nikdy nezastaví, neustále sa pohybuje a rozdeľuje niekoľko litrov krvi, ktorá navyše dodáva potrebné živiny a kyslík do všetkých orgánov.

A zrazu sa pohyb spomalil … Zlý krvný obeh je vinníkom mnohých chorôb. Je spôsobený rôznymi príčinami, vrátane sedavého životného štýlu, fajčenia alebo chorôb, ako je cukrovka a hypertenzia. A nikdy by ste taký stav nemali ignorovať!

Dnes Vám povieme o hlavných príznakoch porúch krvného obehu a tiež sa s Vami podelíme o niekoľko spôsobov, ako rýchlo a prirodzene zlepšiť Váš krvný obeh.

Zlý krvný obeh

Lekári často uvádzajú, že obehová porucha spravidla nie je na prvý pohľad viditeľná, ale existujú výnimky z tohto pravidla. Tu je niekoľko príznakov, ktorých prítomnosť často naznačuje porušenie krvného obehu. Nebuďte leniví konzultovať tieto príznaky s odborníkom, ak si všimnete jedného z nich!

Vždy máte chladné ruky a nohy.
Chronická únava a vyčerpanie.
Kŕčové žily.
Napuchnuté ruky a nohy.
Veľmi pomalé hojenie rán.
Škvrny, zmena farby, alebo suchosť pokožky.

Existuje niekoľko prírodných spôsobov, ako zlepšiť krvný obeh. Nezabúdajte však, že pred ich použitím je nutná konzultácia s lekárom.

Ako zlepšiť obeh krvi?

Lekári odporúčajú piť veľké množstvo vody. To je to najjednoduchšia a najúčinnejšia rada.

Pridajte rybí tuk do Vášho jedálnička. Zlepšuje krvný obeh a pomáha znižovať tuk v tepnách v dôsledku obsahu nenasýtených mastných kyselín.

Jedlo a nápoje so zázvorom sú nielen vynikajúce, ale aj užitočné. Zázvor zabraňuje tvorbe krvných zrazenín a slúži na prevenciu kardiovaskulárnych ochorení.

Cesnak znižuje tlak a plaky v cievach, čo pomáha predchádzať ateroskleróze.
Môžete tiež vyrobiť tinktúru pagaštanu konského. Gaštan obsahuje glukozidy, ktoré umožňujú účinne bojovať proti kŕčovým žilám a tromboflebitíde.
Je potrebné vziať 50 g nakrájaného gaštanu a zaliať 500 ml vodky. Výsledná zmes musí byť infuzovana asi 10 dní. Tinktúra by mala byť spotrebovávaná štyrikrát denne v množstve 5 kvapiek.

A samozrejme šport. Menovite kardio-zaťaženie. Bežecký pás, rotoped, alebo jednoduchý aerobik sú veľmi užitočné pre normálny krvný obeh.

Obmedzenie fajčenia na minimum. Cigarety zužujú krvné cievy a veľmi negatívne ovplyvňujú prácu celého cievneho systému a srdca.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like