Mávate často studené končatiny a zlú cirkuláciu krvi? Problém hravo vyriešite takto

Zlá cirkulácia krvi je vážny zdravotný problém. Spôsobovať ho môže napríklad fajčenie, málo fyzickej aktivity, cukrovka, vysoký krvný tlak, krvné zrazeniny, ateroskleróza či užívanie niektorých liekov.

 

Vo väčšine prípadov sa príznaky objavujú postupne, preto je niekedy ťažké ich včas identifikovať. To môže brániť včasnému nasadenie adekvátnej liečby.

Poďme sa teraz pozrieť na to, čo vám s týmto zdravotným problémom dokáže efektívne pomôcť.

1) Viac vody

Mali by ste začať piť aspoň 8 pohárov tekutín, najlepšie čistej vody denne. To vám zaistí lepšie prúdenie krvi a prekrvenosť končatín.

Naviac pomocou dostatočnej hydratácie zabezpečíte aj lepšie okysličenie a prísun živín, do miest, ktoré najviac trpia syndrómom takzvaných studených nôh.

Zvlášť dôležité je to pri cukrovke, aby ste sa vyhli odumieraniu tkanív a nervov, čo by mohlo vyústiť až do vzniku diabetickej nohy.

Dostatok tekutín tiež zaistí zlepšenie trávenia a vstrebávanie potrebných živín z potravy do krvi.

2) Zázvor

Pravidelná konzumácia zázvoru predchádza kardiovaskulárnym ochorením a formovaniu nebezpečných krvných zrazenín.

Zázvor obsahuje dve látky – gingerosoly a zingerón, ktoré zrýchľujú metabolizmus. zahrievajú telo a podporujú lepšiu cirkuláciu krvi.

3) Pagaštan konský

Aktívna látka escin z pagaštanu konského účinne posilňuje steny kapiláry, potláča zápaly, lieči slabý prietok krvi a dokonca pomáha aj pri kŕčových žilách.

Užívajte ho vo forme čaju z listov. Pripravíte ho tak, že povaríte 1 až 2 čajové lyžičky listov pagaštana konského približne 7 až 8 minút.

4) Cesnak

Výskumníci dokázali, že cesnak dokáže výrazne zlepšiť zdravie obehového systému.

Jeho hlavnými prínosmi sú: znižuje riziko aterosklerózy (kôrnatenie ciev), znižuje krvný tlak a predchádza akumuláciu povlakov v cievach.

5) Esenciálne (éterické) oleje

Medzi éterické oleje so silnými termogenickými vlastnosťami patrí hlavne zázvorový, tymianový a rozmarínový esenciálny olej.

Uvedené oleje dokážu povzbudiť krv, aby pritekala až na povrch pokožky. Dosahujú toho rozširovaním kapilár.

Okrem toho, uvedené oleje uvoľňujú napätie vo svaloch a znižujú znecitlivenie a stuhnutosť tak v rukách, tak nohách.

6) Chilli korenie

Chilli korenie má vysoký obsah kapsaicínu – látky, ktorá posilňuje artérie, cievy a kapiláry. Navyše posilňuje aj samotné srdce.

Dokáže tiež odbúravať nánosy a povlak z ciev, reguluje cirkuláciu krvi a zmierňuje prejavy zlého prekrvenia ako sú bolesti hlavy, mravčenie v končatinách a studené ruky alebo nohy.

7) Rybí olej

Rybí olej je bohatý na omega-3 nenasýtené mastné kyseliny, ktoré efektívne čistí cievy a tepny od nánosov zlého cholesterolu, ktorý je upcháva.

Tým podporujú zdravú cirkuláciu krvi, zvyšujú hladinu dobrého HDL cholesterolu a znižujú nebezpečné triglyceridy v krvi.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like