Mávala som ohromné ​​bolesti nôh, vďaka ktorým som už nemohla ani poriadne spať. Potom mi susedka poradila tento trik a odvtedy spím ako neviniatko!

Verím, že v tom nie som sama a že Vás mnohých to trápi rovnako. Nohy dokážu človeku velmi zavariť, najmä ak Vás bolia aj v noci, a Vy vďaka tomu už nemôžete ani oči zažmúriť. 

Veľa ľudí po celom svete s týmto problémom zápasí deň čo deň. Ak ste už stratili nádej, že na Vaše boľavé a unavené nohy ešte niekedy niečo zaberie, potom ste ešte nevyskúšali túto jednu poslednú možnosť. Preto Vám odporúčame vymeniť bezsenné noci a podráždenosť za kvalitný spánok a dobrú náladu!

V čom spočíva čaro?

Všetko, čo musíte urobiť, je nechať nohy trochu odpočinúť.

Čo budete potrebovať?

  • miska
  • teplú vodu (Pozor, nie horúcu!)
  • tuhé mydlo
  • morskú alebo himalájsku soľ
  • jedlú sodu
  • jód

Do lavóra si napustite vodu, vyplákajte v ňom mydlo tak, aby sa voda sfarbila nabielo. Potom pridajte trochu jedlej sódy, hrsť soli a všetko dobre premiešajte. Na záver nakvapkajte odhadom asi 10 kvapiek jódu.

Nohy si ponorte do vody a na stopkách si nastavte 15 minút. Za tento čas by mal roztok vytiahnuť všetku bolesť z Vašich nôh a dokonca niektorí tvrdia, že z nich vysaje aj negatívnu energiu.

Na záver si nohy usušte, nakrémujte, navlečte ponožky, prípadne môžete ísť rovno spať. Ja preferujem túto kúpeľ robiť tesne pred spaním, potom nôžky krásne zrelaxujú.

Tento proces by ste mali opakovať cca 3x týždenne, pričom odporúčam si zakaždým do zmesi nakvapkať o niečo viac jódu. Pokiaľ Vás trápia naozaj veľké bolesti, môžete tento „rituál“ opakovať aj dvakrát denne – ráno a večer.

Dajte však pozor na kŕčové žily. Ak nimi trpíte, voda nesmie byť horúca, ale len teplá až vlažná.

Ja osobne som už po prvom namočení spala omnoho lepšie a všetka bolesť sa vytratila. Pevne verím, že budete mať rovnaké šťastie!

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

ZDROJ: OK.RU

You Might Also Like