Matka si všimla na tele syna podozrivé vyrážky. Keď choroba zasiahla kožu úplne, pochopila čo je dôvodom.

Nafukovacia trampolína – jedna z najobľúbenejších detských atrakcií. Nachádzajú sa takmer všade: ihriská, parky, pláže, nákupné centrá a podobne. Deti si skáču s radosťou a rodičia si môžu užiť chvíľu pokoja.

Nikomu by však nenapadlo, že takáto nevinná zábava môže dieťaťu spôsobiť závažné ochorenie. Prvýkrát o tom prehovorila Brenda Sanderson z Massachusetts, ktorej syn sa stal obeťou nepríjemnej kožnej choroby.

Príčiny vyrážok

  1. Prvé príznaky

Žena si na ruke svojho syna všimla divné červené vyrážky. Myslela si, že sú to stopy po uštipnutí hmyzom, tak mu ruky potrela mastičkou. Čoskoro sa však vyrážky objavili na celom tele.

  1. Vredy

Červené vyrážky sa nezahojili a prerástli do hnisajúcich vredov. Keď žena uvidela, že sa stav jeho syna zhoršuje, ihneď navštívila lekára. Ten neskôr prehlásil, že sa jedná o stafylokokovú infekciu. Naskytla sa otázka: „Odkiaľ ju má?“.

  1. Príčina

Dôvod všetkých šokoval! Na vine bola nafukovacia trampolína. V predvečer sa chlapček zabával v nafukovacom zámku a nikto nemohol tušiť, že to skončí takto.

Faktom je, že trampolíny sú umiestnené po celý deň na ulici, či inom priestranstve a stovky skákajúcich detí vie zapríčiniť usádzanie prachu, ktorý sa pravidelne nečistí. Preto ak ma dieťa na tele menšie poranenie a pri skákaní sa spotí, môže sa stať že sa do ranky dostane nečistota, prach a výsledkom bude nepríjemná infekcia.

  1. Pod mikroskopom

Trampolíny sú samé o sebe nebezpečné, no prach a špina vedia urobiť svoje! Atrakcia je skvelým miestom na prenos baktérií prostredníctvom detských lakťov či kolien.

  1. Čo je stafylokoková infekcia?

Nákaza môže skončiť smrteľne, ak infekcia prenikne hlboko do organizmu a dostane sa do krvného obehu, kĺbov, kostí, pľúc alebo srdca. Príznakmi môžu byť začervenaná podráždená koža, pľuzgiere, triaška, vracanie a teplota.

Podeľte sa o tieto dôležité informácie aj s vašimi priateľmi!

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like