Matka nechala batoľa hodinu v rozpálenom aute: Keď dieťa vyslobodili, trápilo ju rozbité okienko

Aj keď sa o tom probléme hovorí pred každým letom znovu, vždy sa objavia ďalší nezodpovední rodičia, ktorí nechajú svoje dieťa zatvorené v rozpálenom aute. Teplota vo vozidle, na ktoré svieti slnko, v takýchto prípadoch dosahuje hodnôt, ktoré môžu byť pre deti smrteľné. 

18-mesačný chlapček z anglického mesta Saffron Walden cez víkend na nezodpovednosť svojej matky našťastie nedoplatil.

Každý rok na to upozorňujú noviny, televízne stanice i záchranári. V lete nenechávajte svoje deti zatvorené v aute, pretože na priamom slnku sa môže vozidlo premeniť v rozpálenú pec.

Aj napriek opakovaným varovaniam sa ale každý rok objaví veľa prípadov nezodpovedných rodičov, ktorí svoje ratolesti v aute buď zabudnú, alebo jednoducho ľahkovážne odložia, a idú si trebarz nakúpiť. Nezriedka sa potom stáva, že dieťa neznesiteľné teplo nevydrží a zomrie.

Tak našťastie nedopadol 18-mesačný chlapček z anglického Essexu, ktorého nechala jeho matka v sobotu sedieť v aute na slnku. Dieťa v rozpálenom aute strávilo zhruba hodinu.

Okolo auta zo zamknutým dieťaťom sa rýchlo zišiel dav ľudí, ktorí riešili, čo urobiť. „Bolo to neuveriteľné. Užívali sme si vonku krásny deň, keď sme sa dozvedeli o plačúcom chlapčekovi v zatvorenom v aute. Záchranári sa pokúšali dostať dovnútra. Ľudia hľadali rodičov toho dieťaťa. Neukázali sa ani za ďalších desať minút, bolo to hrozné, „ opísala udalosť Cheryl Thomasová (42) denníku Daily Mail.

„Bolo horúco, ja som sa po chvíli vonku spálila. Ako muselo byť asi tomu chlapčekovi vo vnútri? Je mi do plaču, keď si predstavím, čím si musel prejsť, „dodala svedkyňa.

Chlapčeka z rozpáleného auta nakoniec zachránili až hasiči, ktorí museli autu rozbiť okienko. Dieťa plakalo a bolo viditeľne rozrušené, však tiež v aute strávilo minimálne hodinu a teploty vonku dosahovali asi 25 stupňov Celzia. V aute tak bolo o niekoľko desiatok stupňov viac!

Práve keď sa chlapček konečne dostal von, pri aute sa objavila žena, ktorá sa o neho starala. Podľa svedkov išlo pravdepodobne o matku, ide ale o nepotvrdenú informáciu. „Zrazu sa zjavila, nikto nevedel, že je to jeho matka. Nevyzerala, že by ju nejako zasiahlo, čo sa stalo. Bohvie, kde bola, „ uzavrela Cheryl.

Podľa iných svedkov nezodpovedná žena predsa len emócie prejavila. „Vyzerala, že ju viac mrzí, čo sa stalo s jej autom!“ Okomentovala udalosť na facebooku Jackie Waughmanová. Údajná matka chlapčeka potom strávila asi 30 minút hovorom s policajtmi, ktorí ju nakoniec nechali odísť.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

zdroj: blesk.cz

 

You Might Also Like