Máte už dosť neustáleho bzučania múch? Vďaka týmto trikom sa ich zbavíte navždy!

Tiež nenávidíte bzučanie múch? Nie ste sami! Navyše muchy prenášajú rôzne baktérie a keď ucítia jedlo, dokážu nás otravovať donekonečna. Máme pre vás ale niekoľko účinných trikov!

1. Klinčeky a citrón

Do polovice citróna napichajte klinčeky. Jednu polovicu nechce na stole – obľúbenom mieste múch a druhú na ľubovoľnom mieste. Pre nás je táto vôňa veľmi príjemná, muchy ju ale neznášajú … Navyše je to pekná dekorácia 🙂

2. Levanduľa

Levanduľa zaručene odstraší muchy či už je v akejkoľvek forme. Môžete kúpiť olej, mydlo, mať ju čerstvú alebo si pochutnať na upokojujúcim čaji – všetky triky fungujú dokonale!

3. Vrecko s vodou a vodkou

Stačí do vrecka naliať trochu vody a do nej trochu vodky. Vrecko zaveste na terase – Svetlo muchy odplaší a zápach alkoholu nie je pre nich práve najlákavejší.

4. Ocot

Zmiešajte 100 ml teplého octu s 10 kvapkami tekutého mydla. Nechajte malú nádobu s touto zmesou na ľubovoľnom mieste. Pre muchy bude táto pasca neodolateľná.

5. Mäta

Skvelým riešením je aj mätový osviežovač vzduchu. Potrebujeme:

– 1 malú nádobu
– 20 kvapiek mätového oleja
– 125 ml vody

Do nádoby vlejte vodu, pridajte olej a nádobu starostlivo uzavrite. Nechajte odstáť 1 deň. Po otvorení dom zaplaví príjemná vôňa mäty, ktorú však muchy nemajú príliš v láske 🙂

6. Cesnak

Táto metóda sa nepáči každému, ale funguje! Stačí na niekoľkých miestach v dome položiť cesnak, aby muchy nelietali okolo jedla.

7. Uhorka

Vôňa uhorky je pre muchy odpudzujúca. Niekoľko plátkov nechajte na stole – výsledok je úžasný!

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like