Máte radi banány? Tak si dajte POZOR! Pokiaľ na nich uvidíte TOTO, určite ich NEJEDZTE!

Je veľa dôvodov, prečo by sme mali zaradiť do svojho jedálnička práve banány. Sú dobré a obsahujú tiež aj celý rad telu prospešných látok. Môže sa v nich ale skrývať číre zlo!

Možno ste to nevedeli, ale banány sú po jablkách najviac konzumovaným ovocím na svete. Dôvodov, prečo sú tak obľúbené, je hneď niekoľko – obsahujú prírodné cukry dodávajúce energiu, veľké množstvo vlákniny a telu prospešné prvky ako je draslík, horčík a železo. Navyše sú zdrojom množstva vitamínov a tiež kyseliny listovej.

Obrovskou výhodou je, že sa banány dajú jesť takmer kedykoľvek a kdekoľvek, bez použitia akéhokoľvek nástroja a nemusíte ich ani umývať – ​​to všetko vďaka jej šupke, ktorá ich chráni pred nečistotami.

Asi si myslíte, že vybrať dobré banány je veľmi jednoduché – stačí si v supermarkete vyhľadať tie nejžltšie. Je tu ale niečo, na čo si musíte dát dobrý pozor!

V ovocí často nechávajú nakladené vajíčka jedovaté exotické pavúky. Pri veľkom zbere a nie príliš zdopovednej práci colníkov, sa potom tieto banány dostávajú do Európy. Prípad bohužiaľ nie je ojedinelý. V supermarketoch sa takej banány objavili už niekoľkokrát.

You Might Also Like