Máte nejaké to kilo navyše? Týchto 8 trikov od profesionálneho stylistu vás naučí, ako skryť nedostatky postavy a zvýrazniť jej prednosti!

Leto sa blíži a s ním stúpa aj počet túžiacich zhodiť prebytočné kilogramy. Povedzme si však úprimne, priemerná žena nezhodí do leta takmer nič, pretože okrem práce, musí aj udržiavať domácnosť, prať, variť, žehliť a postarať sa o deti. Na behanie, cvičenie, či fitko neostáva čas a hlavne energia. Ako sa teda vysporiadať s kilami navyše?

 

Zvýraznite prednosti

Mnohé štíhle ženy sa nad bacuľkami len potichu usmievajú. Mysliac si, že kilá navyše sú problém, sa považujú za dokonalejšie, lepšie, krajšie. Je to však naozaj tak? Každá žena je krásna presne taká, ako sa narodila a ani postavu, boky, či veľké prsia si nikto nevyberá. Pravdaže, môžeme cvičiť a svoju postavu si formovať. Prečo by ste to však mali robiť, ak ste so sebou spokojné a kilá navyše nevnímate ako najväčší nedostatok? Doba určuje trendy a s nimi sa postupne navracia aj ideál ženskej krásy, ktorá veru nie je o ideálnych mierach bábiky Barbie. Čoraz viac sa do popredia dostávajú ženy s výraznými krivkami, ktoré aj na väčšinu mužov pôsobia príťažlivejšie, ako vychudnuté modelky. Ako byť na svoje telo pyšná a aj napriek vyššej váhe vyzerať štýlovo?

 Do zvisla!

Ak chcete vyzerať opticky dlhšie, voľte šaty so zvislými líniami. Celkom postačí ak si puzdrové šaty v jednej farbe doplníte jednoduchým sakom a topánkami na podpätku. Vyhýbajte sa prílišným vzorom a celkom vyhoďte zo šatníka veci s vodorovnými pásikmi.

Správna podprsenka

Náležitú pozornosť by ste mali venovať aj správnej podprsenke. Mala by mať širšie ramienka a tak podporovať prsia v prirodzenej polohe. Ak si nezvolíte pevnú podprsenku, bude to vyzerať, že vám prsia ležia na bruchu.

Lichotiace detaily

Jasný akcent je potrebné použiť v monochromatickom oblečení. Nikdy si neobliekajte všetko v jednej farbe, voľte jednofarebný základ, ktorý doplňte niečím výrazným. Nezabúdajte, že akcenty treba dávať na tie miesta, ktoré sú na vás dokonalé a nie na tie, ktoré majú isté nedostatky.

Pozor na bruško

Skôr, než odídete z domu, uistite sa, že vaša košeľa je zapnutá a ani v najmenšom prípade sa sama od seba nerozopne. Vytŕčajúce bruško naozaj nelichotí žiadnej dáme.

Žiadne voľné veci

Vyhýbajte sa voľným veciam, ktoré nedostatky postavy ešte viac zvýrazňujú. V domnienke, že takéto oblečenie zakryje viac, v skutočnosti ukážete aj to, čo by ste nechceli. Pokojne noste aj pevnejšie a tesnejšie oblečenie ak je správne tvarované. Určite budete vyzerať štíhlejšie, ako vo „vreci“.

Veľká kabelka

Postavu opticky ovplyvní aj veľkosť kabelky. Čím väčšiu tašku nosíte, tým budete pôsobiť vyššie a štíhlejšie.

Lesklé látky sú tabu

V žiadnom prípade nenoste na sebe lesklé látky. Satén a iné materiály, ktoré sa lesknú, často nelichotia ani naozaj štíhlym ženám. Zdôrazňujú každú nedokonalosť, každý záhyb na tele. Aby k tomu nedošlo, voľte bavlnu a prírodné materiály. Všetko, čo je lesklé a príliš elastické, neprospieva dojmu.

Dôležitá symetria

Nenoste asymetrické kúsky oblečenia, pretože neraz nimi nechtiac zdôrazníte presne to, čo by ste chceli zakryť. Overaly a im podobné kúsky prenechajte mladým dievčatám.

Dodržiavaním týchto jednoduchých pravidiel pri výbere oblečenie okamžite zbadáte, ako sa váš štýl zmenil. Sledujte módne novinky, no nebuďte ich otrokom. Obliekajte sa nadčasovo, pekne a žensky. To vám a vašim ženským krivkám pristane najviac. Nezabúdajte si však vyberať najmä také kúsky, v ktorých sa budete cítiť pohodlne.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj: takprosto.cc

 

You Might Also Like