Mäso z chorých kráv z Poľska sa dostalo na Slovensko ale aj do Česka! Tu je ZOZNAM miest kde by sa mohlo nachádzať!

Len pred pár dňami Českom a Slovenskom otriasla správa o pochybných poľských bitúnkoch, na ktorých boli porážané choré a umierajúce kravy. Z mäsa potom boli iba odrezané zhnité kusy a na prvý pohľad dobre vyzerajúce mäso išlo do predaja. Ukázalo sa, že závadné mäso doputovalo aj na pulty slovenských a českých obchodov!…

Podľa ministra poľnohospodárstva Miroslava Tomana do Česka doputovalo zhruba 300 kilogramov hovädzieho mäsa z Poľska. Spotrebitelia boli vyzvaní, aby sa poľskému mäsu v obchodoch vyhýbali a v reštauráciách sa pýtali na pôvod mäsa, ktoré chcú skonzumovať. Poliaci najskôr tvrdili, že mäso z pochybných bitúnkov neopustilo štát. Nakoniec sa však ukázalo, že opak je pravdou a minister Toman zúri od zlosti.

 

“Nie je možné, aby štát EÚ Poľsko najprv tvrdil, že hovädzie mäso u chorých a umierajúcich kráv neopustilo poľský trh, aby sa hneď v ďalších dňoch zistilo, že to nie je pravda. Niekoľkokrát nás uisťovali, že do iných štátov nešlo nič, “povedal rozčúlený politik.

Závadné mäso sa v Česku dostalo konkrétne do Prahy, Nového Bydžova, Varnsdorfe a Kostelca nad Labem. Na Slovensku konkrétne do

 Levíc, Trenčína, Kysuckého Nového Mesta, Jelšavy, Čečejoviec a Varína. V týchto miestach začali situáciu preverovať inšpektori Štátnej veterinárnej správy, jedna zo zásielok bola 31. januára zaslaná späť do Poľska. Podľa Tomana museli Poliaci vedieť o tom, že mäso doputovalo aj do Česka.

 

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like