Maska zo sódy bikarbóny alebo cesnaku – skvelá na odstránenie chĺpkov z tváre

Odstránenie chĺpkov z tváre nie je niečo jednoduché, vedia to tak ženy ako aj muži. Dnes vám prinášame jednoduchý spôsob ako sa zbaviť takýchto bežných a každodenných problémov.

Tieto problémy sú vo väčšine prípadov u žien spôsobené hormonálnou nerovnosťou. Vysoké hladiny hormónu testosterónu (mužský hormón) u žien vedie nielen k nepravidelným menštruačným cyklom, no taktiež vedie k nadmernému množstvo ochlpenia na tele ale aj na tvári. 

Táto porucha známa ako syndróm polycystických vaječníkov je práve za týmto zvýšením testosterónov.

Iné dôvody vzniku ochlpenia na tváre u žien môžu byť buď to medicínske vedľajšie účinky liekov ktoré beriete, obezita, rakovina vaječníkov či akromegália. Netreba sa obávať, zbavíte sa ich veľmi jednoducho a lacno vďaka tomuto receptu.

Sóda bikarbóna

Spravte to predtým než si pôjdete ľahnúť. Zmiešajte lyžicu sódy v 200 mililitrovej vriacej vode a ponechajte vodu aby sa vychladila. Namočte bavlnenú handričku a nechajte ju trocha vyschnúť, následne to aplikujte na oblasť kde vyrástli nechcené chĺpky. Ponechajte to počas noci. Ráno si handričku odstráňte a aplikujte vyživujúci/hydratačný krém. Po dvoch či troch aplikovaní tieto chĺpky opadnú.

Cesnak

Zoberte pár čerstvých strúčikov cesnaku a vytlačte z nich šťavu. Šťavu následne aplikujte na vašu pleť štyri až päťkrát do dňa na tridsať minút aby ste získali maximálne výsledky. Následne si opláchnite tvár s jemným mydlom a vodou a aplikujte hydratačný gél. Zopakujte proces dokým nestratíte nechcené chĺpky. 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like