Masírujte si tieto body na nohách pred spaním a účinky sa dostavia okamžite

Masírovanie je jedným z najstarších liečebných postupov. Už starí Číňania používali masáže pred viac ako 3,000 rokmi. A nie len oni ale aj starí Hindovia, Peržania a Egypťania.

Dokonca aj Hippocrates napísal zopár dokumentov, kde používanie masáže a trenia pomáha ku zlepšeniu obehových problémov. Dnešné výhody masáže sú rôznorodé a ďaleko rozsiahle. Sú uznávanou súčasťou mnohých fyzikálnych programov rehabilitácie. Pomáhajú pre mnoho chronických ochorení dolnej časti chrbta, artritída, burzitída, únava, vysoký krvný tlak, cukrovka, potlačenie imunity, neplodnosť, odvykanie od fajčenia, depresie a ďalšie.

Mnoho ľudí vám toto potvrdí, masáž pomôže zmierniť stres a napätie každodenného života, ktorý môže viesť k ochoreniu. Masírovať  môžeme rukami, prstami, lakťami, kolenami, predlaktiami, nohami alebo masážnymi prístrojmi. Najlepšia masáž je masáž nôh. Niektoré časti naších nôh sú prepojené s rôznymi orgánmi v našom tele. Každý včer si masírujte nohy a garantujeme vám, že to bude mať pozitívny efekt.

 

– je to prospešné pre kožu
– je to dobré pre dobrú cirkuláciu krvného obehu
– zvyšuje kvalitu spánku
– je to perfektná prevencia pred edemou, počas tehotenstva
– zlepšuje funkcie orgánov
– pomáha proti syndrómu nepokojných nôh

 

Pozrite sa na obrázok nižšie a uvidíte, ktoré časti tela sú s nohami prepojené.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like