Máme si nechať veštiť budúcnosť? Pri nedodržaní istých zásad nám hrozí nebezpečenstvo!

Túžbe poznať vlastnú budúcnosť podliehajú aj zarytí skeptici. Veď v duši snáď každého človeka žije viera v “niečo lepšie”. Preto všetky možné spôsoby veštenia budúcnosti neprestávajú byť pre ľudí príťažlivé…

Skúšajú to sami alebo s pomocou všelijakých profesionálnych mágov a veštíc. Málokto však pozná určité limity tejto sféry.

Keď sa naučí poznať runy, porozumie posolstvom kávovej usadeniny na dne šálky a poradí si s výkladom kariet, snaží sa človek v prvom rade využiť novú znalosť sám pre seba. A spadne do pasce. Má sa za to, že veštiť sám sebe sa nesmie z niekoľkých dôvodov:

• Možnosť uhranutia vlastného osudu. Niektorí ľudia majú takzvane “ťažké” oko. Keď pozrú na šťastné udalosti, ku ktorým má v budúcnosti dôjsť, jednoduchým svojím pohľadom ich zmaria a zmenia v udalosti negatívne. Takíto ľudia by nemali veštiť budúcnosť vôbec nikomu, nielen sebe, ale ani ostatným.

• Nesprávny výklad výsledku. Pre človeka je ťažké správne pochopiť informáciu, ktorá sa týka jeho vlastnej osobnej situácie. Oko sa “rozostrí”, zlé udalosti môže vnímať ako dobré a naopak. Záleží na postoji a nádeji toho, kto videnej vykladá.

 

• Lipnutie na získaných odpovediach. Keď človek vysloví veštbu, prijme mimovoľne jej scenár ako nevyhnutne daný. Aj keď veštba len ukazuje jednu z najviac pravdepodobných možností vývoja udalostí.

Mnohí ľudia z praxe sa domnievajú, že predpovedať osud sám sebe je neblahá vec. Rozhodne určite aspoň pre nováčikov. Odporúča sa najprv zbierať skúsenosti a zaúčať sa na známych a priateľoch, až potom sa pokúsiť o analýzu vlastných problémov. Pritom sa nesmie zabúdať, že ľuďom pochybovačným nie je vôbec vhodné predpovedať a oni sami by sa tiež nemali so žiadosťou o veštbu na niekoho obracať. Vyrovnať sa s obsahom predpovedaného pre nich býva neobyčajne ťažké.

Na otázku o zmysle návštevy veštca alebo veštkyne si musí každý odpovedať sám. Určite nie je dobré vložiť zodpovednosť za vlastnú budúcnosť do rúk nám cudzieho alebo málo známeho človeka, ktorý koná z podnetov nám nejasných. Lepšie je rozhodovať o sebe samostatne, riadiť sa vlastnou intuíciou a načúvať mienky ľudí, ktorým dôverujeme.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like