Mama urobila synovi pred spánkom takýto obklad. To, čo sa stalo ráno, prekvapilo všetkých

Ako vyliečiť kašeľ? Táto otázka trápi mnohých. Aj drahé lieky nie vždy pomáhajú zbaviť sa nepríjemného kašľa a preto sme sa rozhodli, prezradiť vám niečo o unikátnej ľudovej metóde, ktorá sa používa na liečbu kašľa spôsobeného chorobami dýchacieho systému.

Medový obklad nemá žiadne vedľajšie účinky. Vďaka teplému pôsobeniu sa aktivuje krvný obeh a stimuluje sa tak aj vykašliavanie hlienu.

Dokáže zmierniť kašeľ už po prvej noci, samozrejme v prípade, že pacient nie je alergický na med. Je vhodné ho robiť pre dospelých a detí staršie ako 6 mesiacov. Obklad sa neodporúča používať pri zvýšenej teplote, u ľudí alergických na uvedené zložky v recepte a tiež u tých, ktorí trpia kožnými ochoreniami.

Potrebujete

  • 1 PL medu
  • 1 PL múky
  • 1 ČL rastlinného oleja
  • Gáza
  • Servítka alebo obrúsok
  • Náplasť

Postup

  1. Dieťaťu aplikujte obklad 2-3 hodiny pred spaním a dospelí si ho môžu nechať pokojne celú noc a ráno odstrániť. Pre lepší účinok si dospeláci môžu pridať aj štipku horčičného prášku.
  1. Zmiešajte si med s múkou tak, aby sa výsledná hmota nelepila na vaše ruky. Pridajte olej a v prípade potreby prisypte viac múky. Hmotu preneste na servítku a servítku na gázu.
  1. Tento obklad si položte na hrudník (najlepšie nad oblasť srdca) alebo chrbát a upevnite ho náplasťami.
  1. Na vrch si dajte tričko alebo pyžamu a poriadne sa vypoťte.

Účinné látky účinne zastavujú zápalové procesy v tele. Obklad má otepľovací účinok a výsledok je takmer okamžitý: dokonca aj v počiatočnom štádiu ochorenia pocítite výrazné zlepšenie vášho stavu!

Samozrejme, ľudové metódy sú dobré, no existujú rôzne typy kašľa. Ak uvažujete o tom, ako vyliečiť detský kašeľ, venujte pozornosť týmto informáciám!

Kašeľ je len symptóm ochorenia. Môže to byť bronchitída, zápal pľúc, laryngitída, tuberkulóza, bronchiálna astma, čierny kašeľ … Musíte vyliečiť nie jeho kašeľ, ale jeho príčinu. Preto je konzultácia s lekárom povinná. Je veľmi nebezpečné začať samoliečbu a kupovať  si rôzne lieky proti kašľu!

Áno, takéto lieky môžu zmierniť kašeľ (napríklad tie, ktoré pôsobia priamo na centrum kašľa v mozgu, oslabujú signály vyslané podráždenou sliznicou do tohto centra). Týmto spôsobom môže človek dospieť aj k vážnejšiemu ochoreniu.

Všetky ľudové metódy môžu byť použité len po lekárskych konzultáciách. Pred návštevou lekára je dôležité, aby ste vypili veľké množstvo tekutiny (voda, teplý čaj, odvar zo sušeného ovocia, odvar z jabĺk a hrozienok): kvapalina pomáha odstrániť hlien. Môžete usporiadať veľké množstvo nádob s vodou, čo zvlhčí vzduch a pomôže zmierniť patologické stavy dýchacích ciest.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

 

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like