Mama mi poradila túto radu a ja už konečne nemusím chodiť ku gynekológovi ako na klavír. Zbavila ma mnohých nepríjemností…

Skôr či neskôr sa každá žena ocitne pri gynekológovi s problémom, o ktorom jej je trápne hovoriť. Začervenanie, svrbenie, opuch sliznice, bolesti brucha alebo zapáchajúci výtok…

 

Vaginitída – zápal pošvy vyvolaný patogénnymi baktériami a mikróbmi. Podľa štatistík postihuje približne jednu tretinu žien v plodnom veku.

Aby sa porozumelo príčinám vaginitídy, je dôležité vedieť, že vagína je domovom pre mnoho rôznych mikroorganizmov (prospešné aj patogénne). Ich vyváženie závisí od veku, životného štýlu a funkcie vaječníkov ženy.

 

Tieto faktory ovplyvňujú obsah glykogénu na vaginálnej stene, ktorý sa premieňa na kyselinu mliečnu pri dostatočne vysokej koncentrácii (pH 4-4,5) a zabraňuje šíreniu škodlivých baktérií. Zásadité podmienky v pošve môžu spôsobovať gynekologické ochorenia.

Ako liečiť vaginitídu?

Užívanie antibiotík dokáže tento problém ešte zhoršiť, čím dôjde k šíreniu hubovitej infekcie. Okrem toho môžu vyvolať alergické reakcie a nadmerné vysušovanie pošvy.

Existujú však prírodné prostriedky pre normalizáciu mikroflóry, ktoré eliminujú nežiaduce prejavy zápalu pošvy. Dôležité: pred začatím akejkoľvek liečby sa uistite, aký patogén vyvolal toto ochorenie (bakteriálny alebo hubovitý).

 

 

Odvar z harmančeka už od staroveku pomáhal udržiavať ženské zdravie. 2 PL sušených kvetov rumančeka zalejte 1 litrom vody, priveďte k varu a nechajte lúhovať 5-10 minút. Robte si oplachovanie a výplachy v závislosti od závažnosti ochorenia. Po normalizácii mikroflóry ho už nie je potrebné ďalej používať.

Na prevenciu pred vaginálnymi infekciami jedzte dostatok kyslomliečnych výrobkov, používajte bielizeň z prírodných materiálov a na intímnu hygienu využívajte prípravky obsahujúce kyselinu mliečnu.

Taktiež je dôležité, aby sa váš partner pred pohlavným stykom opláchol. Tým sa minimalizuje preniknutie cudzích baktérií do pošvy.

 

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like