Mala som problém s odhalenými krčkami zubov, veľké bolesti a zubár mi poradil niečo z prírodnej lekárne. Moje ďasná sú konečne zdravé a s bolesťami mám pokoj!

Parodentóza je problém, ktorý je tichým postrachom nás všetkých, aj keď si to mnohí neuvedomujeme. Z dôvodu, že je táto choroba neprenosná a nesprevádza ju ostrá a prudká bolesť, nechávame ju z nedbanlivosti zájsť príliš ďaleko. Namiesto prevencie potom musíme riešiť citlivé ďasná, kazy a uvoľnenie zubov až po ich úplnú stratu.

Ak ste si všimli i len najmenších náznakov ústupu ďasien a odhalenie krčku i len pri jednom zuba, nemali by ste to podceňovať. Prinášame Vám preto pár babských receptov, ako s týmto problémom zabojovať doma, ale ak je paradentóza v pokročilom štádiu, určite odporúčame navštíviť zubára. Tieto rady a tipy slúžia aj ako vynikajúca prevencia!

Ako postupovať pri zápale ďasien

Sezamový olej

Tento olej je vynikajúci v boji proti baktériám, ktoré sa udržujú v ústnej dutine. Dajte si do úst jednu lyžicu a preplachujte si ním ďasná cca 3 minúty. Opakujte každý deň a po troch týždňoch budete cítiť, že sú Vaše ďasná oveľa silnejšie.

Rastlinné šťavy

Pri zápale ďasien sa používa aj koreň lopúcha. Rozmixujte si ho a zrieďte s teplou, ale prevarenou vodou v pomere 1: 5. Napite sa z roztoku, ale neprehĺtajte ho. Otáčajte si ho cca 5 minút v ústach štýlom, ako keď si po umytí zubov odstraňujete zubnú pastu vodou. Opakujte trikrát denne. Táto kúra by mala trvať 1 týždeň.

Bylinky

Výbornými a všestranne využiteľnými pomocníkmi sú tiež mäta pieporná a šalvia. Majú antiseptické, upokojujúce a antibakteriálne účinky. Prevarte si 2 dcl vody a pridajte lyžičku jednej z byliniek. Nechajte povariť približne 5-10 min. a potom nálev sceďte a nechajte vychladnúť. Preplachujte si ním ústa cca 3-5 min., Niekoľkokrát denne.

Eukalyptový olej

Tento olej je výborný pre upokojenie podráždených ďasien ako prvá pomoc. Úľavu pocítite takmer okamžite.

Aloe vera

Pokiaľ máte problémy s už odhalenými zubnými krčkami, vyskúšajte aloe vera. Rozrežte si list na polovicu a šťavou potierajte priamo postihnuté miesto. Zabránite tým, aby sa zápal nešíril ďalej a nepostihol ďalšie zuby.

Kokosový olej

Vytvorte si z kokosového oleja a jedlej sódy zubnú pastu. Umývajte si s ňou zubami raz týždenne. Táto pasta zuby krásne vybieli a ochráni Vaše ďasná. Ak by ste použili len kokosový olej bez sódy, môžete si ním ďasná oplachovať aj častejšie. Soda nie je vhodná pre každodenné použitie, pretože môže porušiť zubnú sklovinu.

Včelie produkty

Liečivé účinky včelích produktov sú všeobecne známe. Pomôžu Vám aj v tomto prípade. Kúpte si propolis a žujte ho každý deň, ráno aj večer po dobu cca 15 min. Táto kúra by mala trvať aspoň 10 dní. Použiť môžete tiež včelí vosk.

Domáca liečba bude samozrejme trvať oveľa dlhšie, ak nenavštívite lekára. Naopak, odbornú pomoc môžete s našimi radami len podporiť a urýchliť. Sledujte svoj zdravotný stav a nezanedbávajte sa. Ani seba, ani svoj úsmev!

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like