Majte sa na pozore! Keď uvidíte peniaze za stieračmi auta, ide o nový trik zlodejov!

Euros stuck under a windshield wiper symbolizing car expenses

Podvodníkov a zlodejov sa tento svet nezbaví asi nikdy. Nám teda nezostáva nič iné, ako sa im len strániť a nedávať im príležitosť poškodiť aj nás. Máme novú skupinu zlodejov, ktorí využívajú techniku krádeže, ktorá k nám prišla z Ameriky.

Naposledny bol zaznamený tento podvodný trik práve v Čechách. Preto je len otázkou času, kedy to zlodeji využijú aj na Slovensku. Princíp je jednoduchý. Za predným stieračom auta nechajú bankovku. Väčšinou sa jedná o 50€. Keď si vodič sadne do auta a naštartuje, všimne si že má za stieračom peniaze. Preto z auta vystúpi a pôjde pre ne. Týchto 5 sekúnd využijú práve zlodeji, ktorí rýchlo nastúpia do auta a ukradnú ho.

Samozrejme, sú aj ľudia, ktorí si hneď všimnú, že majú niečo za stieračom. Podvodníci myslia aj na to, a preto vyhľadávajú autá, ktoré parkujú kufrom dozadu. Vtedy totiž človek najprv vyloží nákup a všetky svoje veci a až tak sadne do auta.

Väčšinou sa jedná o falošné bankovky a o pravdivosti tejto techniky hovoria aj policajné záznamy, ktoré zaznamenali už niekoľko takýchto činov. Jednej pani z Ruska sa stalo to isté. Po tom, čo nastúpila do auta uvidela peniaze za stieračom. Spomenula si však, že presne o tomto podvode čítala na internete a preto naštartovala a odišla. Po príchode domov si všimla, že bankovka na jej okne je falošná.

Buďte v strehu voči takýmto podvodníkom. Snažte sa neveriť každému a všetkému čo vidíte. Ak sa vám niečo takéto stane, rozhodne o tom informujte políciu, aby mohla poskytnúť ďalšie kroky pri hľadaní páchateľov.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like