Levanduľová limonáda. Zázrak na bolesti hlavy a úzkosť

Bolí vás hlava? Potrebujete sa jednoducho a hlavne rýchlo bolesti zbaviť, to je jasné. Rýchla pomoc od bolesti hlavy nemusí vždy prinášať tú správnu úľavu.

Pretrvávajúca bolesť hlavy môže byť spôsobená stresom, napätím, dehydratáciou či ďalšími vnútornými i vonkajšími faktormi.

Existuje však prirodzený spôsob, ako tieto chronické bolesti hlavy zmierniť, prípadne ich úplne odstrániť. A čo vám pomôže?

Levanduľa pomôže

Áno, je to tak, skvele vám pomôže táto fialová rastlinka. Má zložitú štruktúru a naozaj množstvo výhod pre vaše zdravie ľudí. Má antifungálne (antimykotické), protizápalové a antidepresívne vlastnosti.

Aj vy môžete mať prospech z tejto rastlinky, získate veľa zdravotných prínosov. Recept na levanduľovou limonádu je jednoduchý. Ide o sladký nápoj, s ktorým môžete vyliečiť pretrvávajúce bolesti hlavy.

Kde levanduľu nájsť?

Levanduľu môžete nájsť vo väčšine obchodov so zdravou výživou, v lekárňach.

Teda nabudúce, až vás zase prepadne nepríjemná bolesť hlavy, pripravte si túto skvelú levanduľovú limonádu.

Účinky, ktorými vládne, vás prekvapia. A ako na to? Je to jednoduché, držte sa nižšie priloženého receptu.

Ingrediencie:

  • Šťava zo 6-tich citrónov
  • 1 lyžica sušených kvetov levandule
  • 1 šálka medu
  • 12 šálok vody

Postup:

Recept je pre šesť porcií. Do veľkého hrnca dajte vodu a med a priveďte do varu. Odstráňte z tepla a pridajte levanduľu.

Zakryte a nechajte asi hodinu odstáť. Potom sceďte a do vychladnutej limonády pridajte citrónovú šťavu. Podávajte s ľadom.

Prečo tak dobre funguje?

Levanduľa sa využívala ako anxiolytické (odstraňujúca úzkosť) liečivo už dávno. Ide o účinný stabilizátor nálady a tiež analgetikum.

Môže byť použité tiež ako mierne bylinné sedatívum. Kombinácia týchto efektov pomáha pre liečbu stresu, napätia a bolestí hlavy spôsobené svalovými kŕčmi a napätím v celom tele.

A čo je u tejto metódy najdôležitejšie? Všetko je bezpečné, prírodné a účinné.

Okrem toho, že existujú klinické štúdie a štúdie, ktorý sa týkajú bezpečnosti a účinnosti dlhodobého využívania, levanduľu je možno tiež použiť pri liečbe depresie, úzkosti či bolesti hlavy.

Vyskúšajte túto prírodnú limonádu aj vy a uvidíte, ako skvelé má výsledky!

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like