LEN PRE SILNÉ POVAHY: Zábery z wu-chanskej tržnice šokovali svet. Je toto pôvod koronavírusu?

Koronavírus nie je jedinou chorobou, ktorá mala pôvod na čínskom trhovisku so zvieratami. Neslávne známa wu-chanská tržnica Chua-nan má žalostné hygienické podmienky, kvôli čomu teraz pravdepodobne trpí takmer celý svet.

 

Na tejto čínskej tržnici sa dlhé roky obchodovalo so všetkými druhmi zvierat, od psov až po netopiere, od ktorých táto nákaza pravdepodobne pramení. Korene tohto problému siahajú až do 70. rokov, keď sa Čína potýkala s hladomorom. Z tohto dôvodu začali menší poľnohospodári hľadať alternatívny spôsob zárobku a obživy – tým sa stalo chytanie a obchodovanie s divokými zvieratami.

V roku 1988 bol navyše vydaný zákon, ktorý umožňoval tieto divoké zvieratá chovať a spracovávať. A práve tento zákon naštartoval nové odvetvia potravinárskeho priemyslu v Číne, ktoré mali za následok len o pár rokov neskôr, presnejšie v roku 2003, veľký medzinárodný problém – epidémiu SARS.

 

 

Hoci sa čínska vláda snažila obchodovanie s divokými zvieratami obmedziť, obchodníci si našli cestu, ako tieto zákony obísť. Až teraz, keď koronavírus zasiahol takmer celý svet, donútila čínska vláda zatvoriť takmer 20 000 fariem a tento typ obchodu zakázala.

Ak vás zaujíma, ako to na wu-chanskej tržnici vyzeralo, pozrite si nasledujúce video. Upozorňujeme však, že je to len pre silnejšie povahy a nemali by to vidieť deti.

 

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like