Len čo som zbadala tieto úžasné nápady, oprášila som svoj starý šijací stroj. Nápad číslo 6 je úplne geniálny

Šijací stroj je bezpochyby užitočným pomocníkom v domácnosti, vďaka ktorému zvládnete vyčariť oblečenie pre celú rodinu, či šaty na oslavu, ktoré vám sadnú ako uliate. Čo však so šijacími strojmi, ktoré majú svoje najlepšie roky za sebou a využívať ich na šitie už nie je možné? Ak takýto kúsok vlastníte a zapadá vám prachom na povale, či nedajbože zvažujete jeho vyhodenie, mali by ste vidieť tieto geniálne nápady na jeho opätovné využitie. Nebudete sa vedieť rozhodnúť, ktorý z nich vyskúšate.

Šijací stroj, na ktorý sa podpísal zub času nemusí slúžiť len účelu, na ktorý bol pôvodne určený. Pevné a kvalitné konštrukcie týchto starých strojov sú doslova umeleckými kúskami, ktorých by sa bolo škoda zbaviť. S pomocou šikovného manžela si hravo poradíte a jeden z nasledujúcich tipov na renováciu sa môže ocitnúť i vo vašej domácnosti. Garantujeme vám, že budete počúvať slová obdivu a pochvál od každej návštevy.

Jedálenský stôl

Veľmi elegantné riešenie jedálenského stola, ktorého dominantou je podstava z tepaného železa. Stačí pripevniť drevenú alebo sklenenú dosku a o nádheru máte postarané. Tmavé, či svetlé drevo, číre alebo brúsené sklo, fantázii sa medze nekladú…

Vhodným výberom stoličiek vytvoríte kuchynskú zostavu, ktorá sa stane dominantou každej jedálne.

Toaletný stolík

Toaletné stolíky zažívajú v súčasnosti svoj návrat a na trhu ich môžete nájsť v rôznych druhoch, materiáloch a farbách. Ak vaše srdce piští po niečom špeciálnom, využitie starého šijacieho stroja je tou správnou voľbou. Pôsobí žensky, elegantne a zároveň honosne a luxusne.

Využiť pritom môžte aj celý šijací stroj, nie len jeho kovovú základňu. Stačí obrúsiť, premaľovať, či prelakovať a výsledný efekt bude geniálny. S takýmto stolíkom sa každá môže cítiť ako hotová princezná.

Stolík

Len pridaním jednoduchej dosky vytvoríte krásny kancelársky stolík alebo príručný stôl na dekorácie. Zmenou farby kovového základu tento kus nábytku zladíte so svojím interiérom. Moderné metalické farby alebo ošúchaný starodávny vzhľad? Výber je len na vás.

Záhradný nábytok

Tie z vás, ktoré sa môžu popýšiť vlastnou záhradou tento nápad zaručene nadchne. Veľký výber záhradného nábytku na trhu hravo tromfne stôl zo šijacieho stroja. V záhrade, či na terase sa skvele vyníma a očaríte ním každú návštevu.

Stolík na drobnosti

Na chodbe, v obývačke alebo v hale sa neustále nájdu predmety, ktoré niekam treba položiť. Či už ide o kľúče, knihy alebo dekoratívne doplnky, malý stolík zo šijacieho stroja je výbornou voľbou. Na rozdiel od kúpených príručných stolíkov, ktoré nenápadne postávajú v rohu miestnosti je tento stôl skutočnou pýchou interiéru.

Neobyčajný gril

Tento nápad si vyžaduje zručnejšie ruky a ovládanie zváračskej techniky, no výsledok ozaj stojí za to. Obdobie grilovačiek a posedení v záhrade pri vôni pečeného mäska je tu a vy si môžete vyrobiť “hviezdu” vašej záhradnej párty.

Záhradná lavička

Týmto spôsobom môžete renovovať svoju starú lavičku alebo si jednotlivé drevené diely dáte vyrobiť na mieru u stolára. Pôsobivá je aj voľba lavičky, ktorá je celá z kovu.

Stojan na kvetináč

Takýto nádherný kvetináč nie je len estetickým prvkom vašej záhrady. Praktická výška vám umožní polievanie, či odstraňovanie buriny bez ohýbania k zemi.

Umývadlo

Kto povedal, že umývadlo musí byť len bežná biela fádna nádoba s odtokom? Vďaka zaujímavej kovovej konštrukcii doplnenej o dosku vytvoríte nádherný kus vo vašej kúpeľni. Vintage nádych doplnený moderným zariadením vytvorí z tohto miesta interiér ako z magazínu.

Skrinka na šperky

Ak máte slabosť na šperky, či bižutériu a doma jej máte už pekné zásoby, starý šijací stroj môžete využiť aj ako štýlovú skrinku. Viaceré zásuvky a zrkadlá na dvierkach sú praktickým i estetickým prvkom.

Stojan na prikrývky

Vhodný prvok najmä do detských izieb s viacerými ratolesťami. Prikrývky, deky alebo iné textilné materiály budú úhľadne prevesené na zaujímavom stojane.

Veríme, že vás tieto tipy inšpirovali a na základe týchto zaujímavých nápadov si vytvoríte jedinečný kus nábytku aj u vás doma.

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like