Lekári varujú: Toto nám hrozí, ak budeme často užívať antibiotiká. Pokiaľ sa dá, vyhnite sa im oblúkom

O nebezpečenstve rôznych liekov sa hovorí po celom svete už dlhší čas. Svedkom nepriaznivých účinkov liekov bola aj mladá žena menom Emi Mozer. Emi pociťovala bolesti v oblasti brucha, išla teda k lekárovi. Ten jej diagnostikoval zápal močových ciest sprevádzaných infekciou. Lekár jej predpísal antibiotikum – ciprofloxacín, pričom mala Emi tieto antibiotiká užívať každý deň. Vtedy však ešte netušila, ako sa jej zdravotný stav vyvinie. 

 

Po liečbe týmito liekmi sa stalo Emi niečo neočakávané. Mala spontánnu ruptúru väzov a šliach, vyvinula sa jej degenerácia na chrbtici a artritída. Je pre vás možno ťažké si to predstaviť, Emi však prekonala za posledných 7 rokov celkovo 20 operácií.

 

Nepriaznivé účinky antibiotík

Skupina antibiotík ako sú ofloxacín, ciprofloxacín, levofloxacín a iných liekov z koreňa ACS, môžu spôsobiť nenapraviteľné škody na ľudskom tele. Ničia špecifické bunky mitochondriálnej DNA, ktorá zohráva hlavnú úlohu pri opravách rôznych poškodení v ľudskom organizme.

 

Najhoršie na týchto antibiotikách je, že ich nepriaznivé účinky sa prejavujú nielen u jedincov s precitlivenosťou na lieky. Môže postihnúť úplne každého. Všetky príznaky sa ale u každého človeka prejavujú inak. Zdravotné problémy Emi sa prejavili až po štvrtej fáze užívania týchto antibiotík.

Za posledných 7 rokov sa Emi dostala do rúk k rôznym špecialistom od ortopédov, cez reumatológov, až ku fyzioterapeutom. Momentálne podstupuje Emi rôzne rehabilitácie na zlepšenie zdravotného stavu. Bohužiaľ, k úplnému obnoveniu jej zdravia ju čaká ešte veľmi dlhá a náročná cesta, Emi však nestráca nádej a dúfa len v ten najlepší koniec.

Antibiotiká majú na ľudské telo rôzne účinky. Veľa ľudí užívalo antibiotiká s tým, že im pomohli, iní majú s antibiotikami iba zlé skúsenosti. V každom prípade by ste mali byť pri užívaní antibiotík opatrní a vždy sa lekára spýtať, aká je možnosť výskytu nepriaznivých účinkov a hlavne aké riziká vám môžu samotné antibiotiká spôsobiť.

zdroj: takprosto.cc

 

You Might Also Like