Lekári nechápu: Tento jediný minerál vyliečil artritídu a kŕče za 4 týždne u 97% pacientov

Bolesti kĺbov spôsobené artritídou alebo svalové kŕče bývajú najhoršie počas noci, kedy pacientom bráni v spánku a ani za nič nechcú odísť. Užívanie liekov proti bolestiam síce na chvíľu pomáha, avšak, akonáhle ich účinok vyprší, bolesti sa vracajú. Okrem toho dlhodobé užívanie takýchto liekov môže poškodiť pečeň aj obličky.
Preto, namiesto užívania liekov je lepšie hľadať odpoveď v prírode.

Jeden taký prírodný spôsob liečenia bolestí svalov aj kĺbov vám prezradíme v našom dnešnom článku.

 

Príčiny svalových kŕčov a bolestí kĺbov

Než prejdeme k jadru veci, povedzme si najprv o najčastejších príčinách bolesti.

Príčiny sa samozrejme môžu u jednotlivých ľudí líšiť, ale najčastejšie sa jedná o nasledujúce dôvody:

1) Prepracované alebo poškodené svaly a kĺby – zvyčajne k nim dochádza po nadmernej fyzickej námahe alebo cvičenia.

2) Dehydratácia – nedostatočná hydratácia ovplyvňuje bunky a tkanivá. Kŕče bývajú často iba reakciou svalov na dehydratáciu.

3) Hyperventilácia – nízka hladina CO2 a nadmerné množstvo kyslíka vedie k nadmernej stimulácii nervových buniek a tiež k nekontrolovaným sťahom svalových vlákien. Dochádza k nemu pri príliš rýchlom dýchaní.

4) Nedostatok výživných látok – ide hlavne o minerály ako sú draslík, vápnik a horčík.

5) Autoimunitná reakcia tela – keď imunita napáda vlastné tkanivá, poškodzuje ich a vznikajú chronické zápaly a bolesti. Dôvodom je zvyčajne prítomnosť toxínov v tele.

 

Teória o medi a uviaznutej elektrine v poškodených nervoch

Existuje jedna teória, ktorá hovorí, že hlavnou príčinou bolestí je zachytená elektrina v poškodených nervoch.

Keď totiž dôjde k poškodeniu nervov, prestane nimi prúdiť elektrický náboj a začne sa v narušených miestach zhromažďovať. To potom vyvoláva bolesti, pálenie, opuchy, zápaly, nevoľnosti, nespavosť, bolesti hlavy a ďalšie zdravotné problémy.

Chronická bolesť je znakom, že signály bolesti neustále prebiehajú vaším nervovým systémom, ktorý generuje pomerne veľa elektriny.

Meď je pre naše telo dôležitý minerál, každá bunka ho potrebuje. Meď, zinok a železo predstavujú mocné trio významných minerálov.

Meď aktivuje enzýmy, ktoré pôsobia ako katalyzátor biochemických reakcií. Jej nedostatok zastavuje ich tvorbu a robí vás náchylnými na rôzne ochorenia.

Ľudské telo má zhruba len 50 až 120 mg medi. To však úplne stačí na jeho optimálnu činnosť.

Meď je tiež výborným vodičom elektriny. Jej prikladanie na bolestivé miesta vraj dokáže zmierňovať bolesti kĺbov a svalové kŕče.

Ako využiť meď proti bolestiam a kde ju zohnať?

Najjednoduchším spôsobom je vyžiť 1, 2 alebo 5 Euro centové mince. Tie sú síce vo vnútri zo železa, ale povrch majú medený.

Jednoducho vezmite pár týchto mincí a priložte si ich na postihnuté miesta.

Keď ucítite akúkoľvek bolesť pri priložení medi na bolestivé miesta alebo mravčenie, teplo alebo pichanie v kĺboch ​​či svaloch, znamená to, že meď z nich vyťahuje zachytený elektrický náboj.

Mince môžete prikladať na akúkoľvek časť tela, meď sa z nich začne cez pokožku vstrebávať do tela a potom krvou roznášať aj do hlbších tkanív a orgánov.

Ak bolesť predsa neodchádza, vyjdite von a 10 až 15 minút sa na boso prejdite po tráve. To tiež pomáha zbaviť tela nahromadenej elektriny.

Nepoužívajte však 10, 20 alebo 50 centy!

Uvedené mince sú síce tiež z 90% tvorené meďou, ale obsahujú aj 5% hliníka, ktorý je pre telo toxický a je potrebné sa mu preto za každých okolností vyhýbať.

Príklady ľudí, ktorým meď takto pomohla

Prvým príkladom človeka, ktorému pomohla meď je Keith Young.

Vo veku 69 mu artritída úplne znehybnila kolená. Lekári mu radili, aby si dal operatívne vymeniť oba kolenné kĺby.

Bol vášnivým rybárom a potápačom, ale jeho ochorenie mu znemožnilo venovať sa svojim obľúbeným koníčkom.

Potom sa dozvedel o potenciálnych liečivých účinkoch medi a začal preto nosiť medené náramky, ktoré sú dobrou alternatívou k medeným minciam.

Už po 1 týždni začal pociťovať zlepšenie svojho zdravotného stavu. Po 5 týždňoch bol schopný opäť voľne chodiť a vysadiť všetky lieky proti bolesti, ktoré doteraz užíval.

Druhým príkladom je 85 ročný Johnny Franks, ktorý sa s artritídou trápil dlhých 15 rokov.

Choroba mu znemožnila ohýbať kolená a bolesť bola priamo zničujúce. Keďže nemal veľa peňazí, nemohol si dovoliť drahú liečbu. Rozhodol sa preto pre medené mince.

Už po mesiaci sa cítil výrazne lepšie. Dnes sa považuje za úplne vyliečeného.

Dnes hovorí: “ Chodenie nebolo pre mňa nikdy jednoduchšie a bolesť je konečne preč „.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like