Lekári bijú na poplach! Všetky ženy by mali brať do úvahy tieto rady a vedieť o nich

Spánok – životne dôležitá činnosť pre všetky procesy v ľudskom tele, ktoré sa musia zotaviť po náročnom dni. Koľko času by sme mu mali venovať? Existuje rozdiel medzi mužmi a ženami, čo sa týka potreby odpočinku? Aj toto sa dozviete v nasledujúcom článku.

Dámy, pripravte sa na spánok!

Funkcia ženského mozgu vyžadujú dostatočný odpočinok. Jim Horne, profesor z univerzity v Anglicku hovorí: “ Žena s nedostatkom spánku je vystavená vysokou úrovňou psychického stresu, čo je prepojené s pocitmi depresie, neistoty a hnevu. U mužov podobné prepojenie neexistujú. 

8 hodín? Nie je to pravidlo

Koľko hodín spánku je pre človeka nevyhnutných? 8 hodinový spánok nie je pre všetkých – pre niektorých je už aj 7 hodín príliš. Profesor Horne opäť pripomína, že ženský mozog má zložitejšie štruktúry, takže má aj dlhšiu potrebu odpočinku.

Prečo ženský mozog pracuje viac?

V porovnaní s mužmi, sú ženy naprogramované robiť viac vecí naraz a používať svoj mozog v núdzovom režime a ich zotavenie zaberie viac času.

Na otázku, kedy by sme mali ísť spať, si musí odpovedať každý sám. Odporúčaný čas je približne v 21:30. Takto môžete stihnúť aj „spánok krásy“, ktorý trvá len do polnoci a odráža sa od neho aj stav vášho tela nasledujúci deň.

Ako je to s mužmi?

Horne tvrdí, že muži, ktorých práca je spojená so schválením mnohých rozhodnutí, si tiež vyžadujú nadmerné množstvo spánku. Avšak aj v tomto prípade potrebujú ženy viac času na odpočinok.

Ako ste na tom vy? Máte dostatok času si oddýchnuť?

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like