Lekár prezradil svoje tajomstvo dlhovekosti! Držte sa ho a zdravie vás neopustí

Nikolaj Amosov bol legendárny doktor. Mal za sebou niekoľko veľkých úspechov a dokonca sa stal aj autorom kníh. Pochádzal z Ukrajiny, bohužiaľ, v roku 2002 zomrel, no dožil sa až osemdesiatdeväť rokov. Zaoberal sa aj umelou inteligenciu, či kybernetikou. Zúčastnil sa boja v druhej svetovej vojne. Taktiež sa venoval aj písaniu odborných publikácií a monografií.

Zúčastnil sa niekoľkých pokrokov v medicíne. Vyliečil nespočetne veľa svojich pacientov. Radil, ako si udržať zdravie.  . Vždy tvrdil, že ľudské telo je ako dobre premyslený stroj, ktorý sa dá napraviť za takmer hocijakých okolností. Podľa neho, ak sa o svoje telo človek dobre stará, tak mu môže zabezpečiť toľko zdravia, koľko potrebuje.

Aký je teda jeho recept na dlhovekosť?
Najväčší význam prikladá správnemu stravovaniu a cvičeniu. Človek nemusí stráviť v posilňovni tri hodiny denne, no rýchla chôdza neuškodí nikomu. Rovnako je to aj s neprehnaným jedením sladkostí, či ochutených vôd a džúsov. Ďalším jeho typom je otužovanie. A kvalitný spánok, pre ten je najlepšie vyhýbať sa stresu.

Vitamíny sú vraj základ. Tento lekár videl veľké výhody práve v konzumovaní ovocia a zeleniny. Samozrejme, najlepšie v surovom stave. Dbal aj na vyvážený príjem tukov aj bielkovín. Na vysokú hodnotu bielkovín je najlepší jogurt, tvaroh, či sójové mlieko.

Pre zlepšenie imunitného systému radil občas telo držať hladné a v zime. Bol aj veľkým zástancom telesnej výchovy, ktorá bola jeho najobľúbenejším predmetom. Nikolaj Amosov, taktiež pevne preferoval to, že o zdravie sa človek musí v prvom rade starať sám a až potom prichádza na rad medicína.

Zdravý životný štýl bol pre neho všetkým. V ňom videl úspech svojej dlhovekosti a po dlhé roky mu bezchybne slúžilo aj zdravie. Svojich pacientov sa snažil vyzývať k cvičeniu, ktoré patrilo medzi jeho najobľúbenejšie aktivity.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like