Ľadové kocky zo zemiakovej a citrónovej šťavy – zbavte sa čiernych škvŕn

Ľadové kocky zo zemiakovej a citrónovej šťavy a taktiež z granátového jablka vytvárajú skvelú kombináciu ktorá omladzuje vašu pokožku. 

 

Takéto kocky sú taktiež veľmi účinné v odstraňovaní čiernych škvŕn, a to rýchlo.

Citrón má prírodné bieliace účinky na kožu ktoré pokožku zosvetlia, zatiaľ čo šťava zo zemiakov funguje skvelo proti tmavým akné škvrnám.

Potrebné ingrediencie:

– 1 zemiakov

– semienka z granátového jablka – ½ misky

– polovička citróna

– zásobník na ľadové kocky

Príprava

Zoberte zemiak a ošúpte ho. Takto ošúpaný zemiak vložte do mixéra, pridajte polovicu misky granátových semienok spolu s polievkovou lyžicou vody. Zmes zamiešajte a pridajte do nej citrónovú šťavu z polovičky citróna. Zamiešajte opäť. Túto zmes následne vlejte do zásobníka na ľadové kocky a dôkladne vyplňte každý priestor. Zásobník vložte do mrazničky na 5 až 6 hodín dokým zmes nezamrzne.

Po uplynutom čase budú kocky pripravené na použitie, a to takto: zoberte ľadovú kocku a začnite si ju šúchať o miesto kdekoľvek máte čierne škvrny. Šúchajte o pokožku dôkladne, potom si tvár opláchnite s chladnou vodou. Na najlepšie výsledky, používajte 1 až 2 ľadové kocky denne.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like