Kúpila som si v obchode RYŽU. Nechala som ju PÁR DNÍ VO VODE A VÝSLEDOK ma šokoval. TAKTO OBCHODNÍCI podvádzajú zákazníkov

Každý rok sa v Číne vyprodukuje a exportuje približne 1, 4 milióna ton ryže, čím sa stáva jedným z najväčších dodávateľov na svete. Boli sme však šokovaní, keď sa na svetlo sveta dostala správa z Kórey o nebezpečnej čínskej ryži vyrobenej z plastu!

 

Kórejci tvrdia, že časť čínskej ryže je vyrobená zo zemiakového škrobu a plastu, ktorá pri varení vytvoria ilúziu tohto produktu. Našťastie sa dá umelá ryža veľmi ľahko odhaliť.

 

 

 

 

Tu je niekoľko tipov, ako na to:

 

Test s vodou
Vysypte si do pohára s vodou lyžicu ryže. Normálne ryža sa vždy usadia na dne, ale tá umelá vypláva na povrch.

Rozdrvte si pár zrniek
Ak sa ryža premení na biely prášok, potom je všetko v poriadku. V prípade, že vám zostanú žlté škvrny, nejedná sa o skutočnú ryžu.

 

 

Skúška ohňom
Pokúste sa podpáliť niekoľko zrniek a ak začnú horieť, určite ju nekonzumujte!

Pleseň
Hrsť uvarenej ryže vložte do plastového obalu a nechajte ju tam niekoľko dní. Nemala by však byť v chladničke ani na slnečnom mieste. Ak sa na nej vyskytne pleseň, je to skvelé znamenie a nemusíte sa ničoho obávať.

 

Dávajte si pozor na to, čo jete. Ide o zdravie vás i vašej rodiny!

 

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like