Kúpila som si umelé kvety a pripravila sadru. Podľa návodu som vytvorila tak krásnu vec, že ju dávam kamoškám na narodeniny

Radi skúšate niečo nové a chcete si skrášliť svoj príbytok? Máme pre vás zaujímavé riešenie – Ozdoby zo sadry! Nepotrebujete na to žiadne zložité a ťažko dostupné materiály. Na základ potrebujete vysušené alebo umelé kvety, ktoré ponoríte do vytvorenej sadry a necháte vyschnúť.

Pripravili sme pre vás 11 skvelých nápadov na kvetinové aranžmány…

 1. Stojí za zmienku, že čím menej sadry používate, tým prirodzenejšie a krajšie bude produkt vyzerať. Pri príprave kvetín dávajte pozor na tvar a okraje lístkov budúcej dekorácie.

 1. Ako môžete vidieť, pokojne sa dajú použiť akékoľvek druhy kvetov a dokonca aj súkvetia. Ak je to možné, ponorte do sadry napríklad aj plastové ovocie!

 1. Tu je celá kompozícia…

 1. Proces nie je vôbec zložitý a výsledok stojí za to!

 1. Rovnaký postup možno vykonať aj s umelými listami.

 1. Nádhera, čo poviete?

 1. Takouto dekoráciou si môžete ozdobiť rôzne predmety v domácnosti.

 1. Ak sa vám nepáči obyčajná biela farba, môžete kvety nafarbiť, nechať vyschnúť a pokryť lakom. Zlatá a ružová farba je moja najobľúbenejšia!

 1. Rámček na fotografie…

 1. Pozrite sa ako tieto listy vyzerajú prirodzene a reálne. Pokúste sa urobiť niečo podobné aj vy!

NÁVOD AKO NA TO

 • Sadrová omietka alebo sadra
 • Umelé kvety
 • Kliešte
 • Lepiaca pištoľ
 • Čajové sviečky

Postup

 1. Budete potrebovať rôzne umelé kvety. Jedna podmienka – kvety by mali byť čisté.

 1. Zvolené kvety je potrebné rozobrať na časti. Vytiahnite z neho stopku a jadro. Následne to prešite alebo zalepte tak, aby sa kvietok nerozpadol.

 1. Teraz prejdite na prípravu sadrového roztoku. Na tento účel premiešajte 1 šálku vody s 3 šálkami sadry tak, aby výsledkom bola konzistencia podobajúca sa kyslej smotane. Dávajte pozor: sadra sa sype do vody a nie naopak.

Nezabudnite, že zmes musíte neustále miešať a pracovať rýchlo. Sadra sa zachytáva takmer okamžite. Celá procedúra si vyžaduje            len zručnosť. Po príprave roztoku do nej vložíme kvet. Potom ju vysušte a postup opakujte ešte raz.

 

 1. Keď je sadrový kvet pripravený, vložte do neho sviečku – očarujúce!

Veríme, že sme vás dostatočne inšpirovali a už čoskoro sa podobné kúsky budú vynímať práve u vás doma!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj:takprosto.cc

 

You Might Also Like