Ktoré veci by ste mali okamžite z domu vyhodiť a ktoré si nechať. Od toho závisí energia vo vášom dome!

V každom dome je množstvo vecí: nové, staré, darované, kúpené, zdedené. Niektoré sa používajú ako dekorácie a iné majú využitie. V každom prípade majú svoju vlastnú energiu a zakaždým rôzne ovplyvňujú atmosféru v našom dome.

Možno od toho závisí váš blahobyt. Netrúfame si nič tvrdiť, ale v každom prípade je dobré o týchto veciach vedieť.

Energia vecí

Asi by bolo dobre začať s pozitívnymi energiami, ktoré vám prinášajú veci v dome. Oni prinášajú šťastie, blahobyt, pokojnú myseľ a zlepšujú zdravie obyvateľov.

Veci s pozitívnou energiou

  • Kvety v kvetináčoch

Kvety v kvetináčoch pomáhajú vstrebať časť negatívnej energie. Ale má to podmienku: musíte sa o nich v každom prípade príkladne starať.

  • Zvieracie doplnky

Niektorých ľudí zvieracie koberce alebo zvieracia koža na stenách odpudzuje. No práve oni majú dobrú energiu, pomáhajú zvýšiť finančný stav a ochraňujú majetok. Môžete ich tiež rozprestrieť vo vašej kancelárii, aby ste si zvýšili profit a kapitál.

  • Sušené kvety

Možno sa čudujete, veď mnohí tvrdia pravý opak. Kytica zo sušených kvetov vo váze vytvára blahobyt, bohatstvo, zdravie a spokojnosť a naviac neutralizuje negatívnu energiu. Len si spomeňte, v minulosti mali v každom starom dome sušenú vetvičku bylín pod stropom alebo za trámom.

  • Figúrky zvierat

Figúrky vojakov a podobných postáv postavené do radu sú výborných očistným mechanizmom. Slony postavené jeden za druhým a aj podľa veľkosti od najväčšieho k najmenšiemu sú univerzálnym symbolom blahobytu.

  • Vankúše s výšivkou

Pokladajú sa za symbol manželskej lásky. Pokiaľ sú na vankúšoch kvety, znamená to ochranu zdravia, pokiaľ sú tam ľudia alebo zvieratá, ochranu od nebezpečia, a krajinky vám pomáhajú byť úspešnými vo svojich začiatkoch.

No sú aj veci, ktoré do domu prinášajú negatívnu energiu. Mali by ste ich vyhodiť, dokonca aj vtedy ak sú s nimi spojené pekné spomienky.

Veci s negatívnou energiou

  • Domáce papuče

Keď hovoríme o týchto papučiach, myslíme staré zničené papuče alebo nové s dierami. Oni priťahujú negatívnu energiu. Keď sa vám papuče roztrhnú mali by ste sa ich ihneď zbaviť.

  • Šplhajúce rastliny

Tie rastliny, ktoré sa ťahajú po stenách by ste nemali pestovať vo vnútri. Priťahujú k sebe totiž rôzne choroby. Mali by sa pestovať tak, aby ich výhonky v kvetináči vytvorili kruh. Rámik môžete vytvoriť z obyčajného drôtu. No ak sa rastlina nachádza von, z vonkajšej strany, prináša to dobro a ochranu vášmu domu. No doma by ste nemali pestovať ani také kvety ako fialky. Väčšinou rástli totiž na hroboch.

  • Palma

Pre svoje vlastné dobro nikdy neprineste podarovanú palmu k sebe domov. Sami si ju kúpiť môžete ale dostať ju od hostí nie je dobré.

  • Riad s kazmi

Určite chceme aby sa vám páčili vaše riady ale pokiaľ sa obili alebo sa od nich kúsok odlomil mali by ste ich bez ľútosti vyhodiť. Tanier predstavuje rodinu. Kazy na ňom môžu predstavovať možné problémy vo vzťahoch.

  • Ihličnaté rastliny

Ihličnaté vetvičky je dobré postaviť do vázy vo Vianočnom čase. No držať ich dome zvyšok roka znamená nešťastie. Môžu tak vzniknúť problémy so zdravím.

Či už tomu veríte alebo nie, je to na vás. No v každom prípade má každá vec svoju minulosť, preto by ste si mali všímať emócie ľudí, keď vám niečo darujú. Tiež sa snažte vyhýbať neužitočným veciam. A nezabudnite sa s týmito informáciami podeliť so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach.

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like