Kto pozná túto zmes, nevie čo je sezónna alergia a prechladnutie: Toto je najsilnejšia prírodná zbraň proti chorobám a zápalom – stačí 1 lyžička!

Po mnoho storočí je med známy svojimi liečivými vlastnosťami. To isté sa dá povedať o kurkume a to najmä v krajinách východnej Ázie, odkiaľ pochádza. Čo sa stane, ak zmiešate tieto dve potraviny? Tešte sa na hotovú bombu pre imunitu a vaše zdravie.

 

Kurkuma a med – hlavné zložky “zlatej zmesi” – sú mimoriadne účinné pri zápalových a infekčných ochoreniach. Táto zmes je vynikajúcim prostriedkom na posilnenie imunity a tiež ako prevencia rakoviny (to už dnes vie aj západná medicína).

Kurkuma s medom

Potrebujeme

  • 100 g medu
  • 1 polievková lyžicu kurkumy
  • Štipku čierneho korenia
  • 2 polievkové lyžice. jablčného octu
  • 1 lyžička citrónovej kôry – z chemicky neošetreného citróna

Postup:

Zmiešame kurkuma, jablkový ocot a korenie. Pridajte citrónovú kôru a med. Dobre premiešajte, až kým nebude zmes hladká. Mimochodom, čierne korenie sa pridáva na urýchlenie vstrebávania kurkumy.

Udržujte túto zázračnú zmes v uzatvárateľnom pohári vždy v chladničke!

Ako ju použiť?

  1. Na prevenciu prechladnutia, sezónnych alergií a na antikarcinogénny účinok je vhodné použiť 1lyžičku tejto zmesi každé ráno.
  2. Ak máte pocit, že na vás niečo “lezie”, takáto zmes určite príde vhod! Použite ½ – 1 lyžičky zmesi 3 – 4 x za deň. Zmes tiež bojuje proti alergiám a zápalom najrôznejšieho pôvodu. Pre zdravie je veľmi prospešná aj základná zmes pozostávajúca z kukrumy a medu. Odporúča sa však pridať aj ďalšie zložky, minimálne spomínané čierne korenie.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: takprosto

You Might Also Like