Kto by nemiloval dlhú, horúcu sprchu hlavne v zime. Bod č. 2 je najväčšou chybou pri sprchovaní!

Voda, to je pocit čistoty a sviežosti a doáva nám akúsi radosť. Po celom mieste je práve sprcha ten čas, kedy máte priestor len pre seba. Umyť zo seba všetko nechcené a výjsť z tade ako „nový človek“. Avšak, niekedy sa nedostaví želaný pocit ale práve naopak. Viete vďaka akým 5 veciam to tak je? Čo to spôsobuje?

1. Príliš dlhá sprcha:
Čím dlhšie budete v sprche, tym horšie to pre vás bude. Je to skutočne dokázané, kedy sa vedci zaujímali o nepriaznivé účinky na telo. Pokiaľ aj vy máte radi horúcu sprchu, tak tu je dôvod prečo možno v nej už nebudete tráviť tak veľa času. Horúca voda pokožku zbytočne vysušuje čo podnieti vznik vyrážok alebo svrbenia.Mali by ste najviac 10 minút praktizovať takúto sprchu.

2. Veľa „chémie“:
Všetci máme radi voňavé šampóny, mydlá, masky, sprchové a iné voňavé vecičky. Všetky tieto veci dokážeme na seba aplikovať počas sprchovania. Nie len ženy ale aj muži. Avšak, na celý tento proces vám postačí jeden šampón a jeden sprchový alebo mydlo a nejaka maska na vlasy. Pretože veľké množstvo prostriedkov, ktoré používate počas dňa v spojení s tými čo použijete v sprche vám môže vyvolať neprijemný pocit.

3. Hubky na umývanie:
Hubky, žinky, špongie a iné veci na čistenie pokožky, nie sú až takým pomocníkom ako si myslíte ale práve naopak. Pokiaľ, je použité niečo viackrát, to znamená, že aj o toľko viac špiny a baktérii v nich bude. Nečakajte, že keď ich opláchnete sú čisté. To môže spôsobovať kožné problémy a prenášať neprijemné infekcie.

4. Zbytočné veľké vysušovanie:
Stále vám nešlo do hlavy, prečo máte vyrážky na nohách, rukách a na zbytku tela? To vysvetľuje jediné a to, že sa priveľmi šúchate. To vedie k podráždeniu pokožky a následným nepekným vyrážkam. Telo si hýčkajte a dbajte na to, aby ste sa jemne uterákom osušili.

5. Zbytočne vrelá voda:
Horúci kúpeľ a horúca sprcha sú obľúbeným relaxom nie len žien ale i mužov. Avšak, mali by sme sa zamyslieť či je to ozaj prospešné pre naše telo. Vôbec! Zbytočne si vysušíte kožu a z vášho prirodzeného mazu nič nezostane. V teplej vode sa darí aj ďaľším problém, ktoré niekedy musí liečiť až lekár.

Ako je to u vás? Tiež máte radi dlhé a horúce sprchovanie?

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: brightside.me / bigstock.com / pexels.com

You Might Also Like