Kozmetička mi poradila recept na túto zlatú masku na kruhy a vačky pod očami. Neverila som, že za 5 minút môže okolie mojich očí omladnúť o 10 rokov!

Má výbornú chuť, ale i veľa pozitívnych účinkov pre zdravie. Kurkuma je skvelým pomocníkom v kuchyni, no málokto vie ako pôsobí na pleť. Rozhodla sa to zistiť na vlastnej koži jedna žena, ktorá si toto korenie naniesla na pleť. Čo sa stalo potom? Utekajte skontrolovať zásoby kurkumy. Táto korenina dokáže zázraky.

 

Kurkuma sa nepoužíva len ako korenina. V jej domovine ju ľudia milujú pre jej nevšedné a viac menej univerzálne využitie vo všetkých smeroch a oblastiach. Inak to nie je ani v kozmetike. Ak si nanesiete správny pomer kurkumy na kruhy a vačky pod očami, budete sa čudovať, ako rýchlo zmiznú.

 

Kurkumová zlatá maska

Kurkuma vašu pleť rozjasní a omladí. Pokojne si ju môžete aplikovať na celú tvár, nie len pod oči. V Indii ju ženy nazývajú aj „ušľachtilé zlato“. V kombinácii so sódou stimuluje krvný obeh v pokožke a do hĺbky ju prečistí. Po nanesení masky môžete pobadať začervenania, preto ju odporúčame aplikovať na noc. Po hodinke však začervenanie zmizne a vaša pleť bude po kurkume žiariť ako zlato.

 

Budete potrebovať:

1 ČL kurkumy

1 PL sódy bikarbóny

pár kvapiek citrónovej šťavy, alebo pleťového tonika

Zo  všetkých zložiek si vymiešajte hustú pastu. Citrónovej šťavy dávajte toľko, aby maska nebola riedka, ale ani príliš hustá. Ak máte pokožku citlivú, nahraďte citrónovú šťavu pleťovým tonikom, prípadne vlažnou vodou.

Masku naneste pod oči, alebo na celú tvár a nechajte pôsobiť približne 15 minút. Potom si tvár opláchnite studenou vodou a aplikujte hydratačný krém. Hotovo!

Masku vám postačí naniesť každý druhý, prípadne tretí deň. Netreba to s jej používaním preháňať, nezabúdajte, že viac ako o kvantitu ide v tomto prípade o kvalitu. Pri optimálnom nanášaní bude vaša pleť žiarivejšia a kruhy pod očami budú menej výrazné, alebo celkom zmiznú už po prvom týždni.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj:  takprosto.cc

You Might Also Like