Konečne žiadne krvácanie ďasien…Zubár tomu neveril, až kým nevyskúšal

Mnohí z nás si čistia zuby bežne zubnou pastou a takmer nikto nepremýšľa o nejakej inej alternatíve. Samozrejme, je ľahšie navštíviť ísť do obchodu, kúpiť si navoňanú pastu a je po probléme. Čo poviete na zubný prášok? Nie, nie je to len prášok, ale najúčinnejší prostriedok pre silné zuby a zdravé ďasná.

Predstavujeme vám recept, ako si ho vytvoriť z listov žihľavy, ktoré vám poskytnú zdravý a krásny úsmev.

Žihľava sa používa v množstve receptov tradičnej medicíny. Je vynikajúcou bylinou na konzumáciu a prvotriednym liečiteľom. Obsahuje obrovské množstvo vitamínu C, B, karoténu, bielkovín, chlorofylu a minerálov.

Mladé listy žihľavy sa používajú v kozmetológii, dermatológii a gynekológii. Dajú sa z nej pripraviť jedlá, čaje, liečebné odvary aj prášky.

Produkty zložené zo žihľavy sa v širokej škále používajú na prevenciu kazu a ochorenia ďasien. Vďaka unikátnym hemostatickým a protizápalovým vlastnostiam, prášok zo žihľavy perfektne pomáha vyrovnať sa s krvácaním ďasien pri katarálnej gingivitíde, znižuje bolesť a významne zmierňuje zápalový proces.

Príprava a aplikácia

  1. Zubný prášok zo žihľavy sa dá prirpaviť z listov, korienkov, kvetov a semienok. Na získanie týchto produktov si musíte vybrať ekologický čisté miesta, ktoré sú mimo cesty a zdrojov znečistenia. V opačnom prípade si skôr uškodíte ako pomôžete.

Listy žihľavy sa zbierajú trikrát počas sezóny. Prvýkrát v máji, kedy rastie prvá žihľava, druhýkrát v období                   kvitnutia a tretíkrát do doby vzniku dospelých, no stále zelených semien rastliny.

  1. Všetky časti rastliny, ktoré ste si nazbierali, nechajte vysušiť na tmavom mieste. Keď bude všetko pripravené, pomeľte to v mlynčeku na kávu po odstránení vetvičiek. Ak do toho pridáte aj drvené korienky rastliny, výsledný prášok získa žltkasté sfarbenie a príjemnú chuť.
  2. Na prevenciu pred zubným kazom a krvácaním ďasien stačí žihľavový prášok použiť raz týždenne. Je neškodný, menej abrazívny ako zubná pasta z obchodov a čo je najdôležitejšie – máme ho priamo od prírody.

Pamätajte si, že pravidelné preventívne prehliadky u zubára a rozumná ústna hygiena sú zárukou zdravého a krásneho úsmevu!

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like