Konečne! Všetko na jednom mieste o tom, čo dokáže (ne) obyčajný citrón s vašim zdravím

Každý rok je zistené plno nových vecí ohľadom zázračného ovocia – citrónu. Nový vitamín – Vitamín P (flavonoidy) – bol pridaný k hodnotnému vitamínu C, ktorý sa nachádza v tejto pochúťke z kuchyne.

Citrón dokáže všelijaké triky. Rovnako ako sa voda zmení vo víno, tak citrón so svojou kyselinou rýchlo zmení kyslé zloženie na zásadité. Tým, že obsahuje veľký obsah vápnika, zastrešuje pre kosti, zuby a nervový systém základnú výživu. Obsahuje tiež fosfor a jedna z jeho najväčších predností je schopnosť pomáhať „tráviť“ bielkoviny.

Doktor Gerald Stalh nám podáva správu o nespočetných prípadoch očných katarov, ktoré boli vyliečené používaním kvapiek rovnakého pomeru citrónovej šťavy a destilovanej vody do očí trikrát denne. Atletická noha nepotrebuje žiadna drahá liečivá.

Citrónová šťava spolu zo šťavou z papáje sa nazýva „vstrebávaťeľ“ týchto problémov. Niekoľko popredných zubných lekárov predpisuje citrónovú šťavu a soľ na ťažké štádium paradentózy.

Citrón je jedným z najrýchlejšie reagujúcich nepriateľov proti bacilom. Priemyselní chirurgovia používali citrón v prípadoch zápalu rany, čo malo úžasný úspech. Kráľovskí špecialisti z Harley Street v Londýne dávajú deťom kráľovskej rodiny citrón a med pri bolestiach v krku.

Mnoho ľudí, ktorí vynaložili veľké sumy na vyliečenie tvrdohlavých ekzémov, boli privedení k citrónu, keď už nemali žiadne ďalšie peniaze, aby zistili, že sa ekzém veľmi rýchlo ustálil a po čase ich nenávratne opustil úplne.

Nepríjemný dych

Citrón nie je iba lokálnym antiseptikom pre škaredý dych, ale aj vnútorný alkalizér, ktorý zabráni tomu, aby dochádzalo ku kvaseniu a teda k vytváraniu takejto nepríjemnosti v ústach. Herci pijú citrónovú šťavu s trochou medu dvakrát až trikrát denne, aby si zaistili sladký dych.

Prečo mať astmu, keď je všade plno citrónov?

Dr. Joseph H. Greer nemá žiadne obavy, že by sa jeho pacientom vrátila astma . K všeobecnej detoxikačnej diéte im dáva 2 polievkové lyžice citróna pred každým jedlom a pred spaním.

Kašeľ a prechladnutie

Pečené citróny – peč na sucho celý citrón, kým nerozpukne a neotvorí sa – dávajú sa na kašeľ a prechladnutie pacientom každého veku s obrovským úspechom. Keď sa citrón roztvorí, zmiešaj z neho vytlačenú šťavu so šťavou z čerstvého ananásu (pol na pol) a trochou medu.

Pacient pocíti okamžitú úľavu. Ananásová šťava k citróna dodá svoje mocné „tráviace“ enzýmy, čím uvoľní hlieny v krku.

Čínske použitie citrónu

Keď čínski lekári prezradia niečo zo svojich prírodných liečebných postupov, je to väčšinou hodnotné na prečítanie. Výbornou liečbou pre poškodené nechty a zapálené nechtové lôžka je citrón, ktorému sa odreže vršok, prst sa dá do citróna a všetko sa obviaže obväzom. Ráno sa môže rana vyčistiť.

Problémy so žlčníkom

Existujú lekári, ktorí zakazujú akékoľvek lieky pri problémoch so žlčníkom a poučia svojich pacientov, aby obmedzili aspoň na jeden deň všetko, okrem citrónovej šťavy.

Stav spojený s pocitom na vracanie, nedostatkom chuti do jedla, s tráviacimi problémami, zlou chuťou v ústach je veľmi často zapríčinený „lenivou“ pečeňou.

Koža

Mnoho ľudí sa zhrozí pri pohľade na infekčné začervenanie kože! Obklady z citrónovej šťavy sú obrovskou úľavou potom, čo sa všetky mocné lieky ukážu ako neužitočné.

Spála

Doktor Georgie W. Wood napísal o šarlachu nasledujúce: Môžem vyliečiť 49 prípadov šarlachu z 50 citrónami a arabskou gumou. Akonáhle sa prejavia prvé príznaky, uložte dieťa do postele a dávajte mu piť citronádu s arabskou gumou – polovicu čajovej
lyžičky do pohára citronády. Zakryte brucho suchým flanelom; potom zabaľte dieťa do bielej vlnené prikrývky vyžmýkané v horúcej vode; hore dajte suchú deku a použite ďalšie prikrytie, aby ste vyvolali potenie.

V niektorých prípadoch situáciuveľmi urýchli prikladanie fliaš s horúcou vodou (termofory) z vonkajšej strany deky. Po hodine potenia, počas ktorej sa hojne pije citronáda s arabskou gumou, by malo byť dieťa dosucha utreté a oblečené podľa vlastnej potreby.

Citrónová šťava má sklon odstraňovať hnisavé ložiská, ktoré sa utvárajú vnútri v ústach.

Záškrt

Pri záškrte je citrónová šťava tiež úžasne silnou dezinfekciou a pomocníkom pre trávenie. „Šťava by sa mala kloktať,“ hovorí doktor Wood, „každú hodinu alebo dve a vždy by sa mala pri tom tak pol až jedna čajová lyžička citrónovej šťavy prehltnúť.

 

Zimnica a teplota

Zimnica a teplota môže vzniknúť z niekoľko príčin; napriek tomu je citrón vždy veľkou pomocou. Španieli to nazývajú priateľom, ktorý nikdy nezlyhá. Tu je tá španielska metóda, ako je opísaná doktorom Woodom: „Šťava z jedného citróna sa pridá do hrnčeka čaju z červenej ďateliny alebo lucerny alfalfa a vypije sa zrazu dvakrát denne bez mlieka a cukru.“

Reuma

Užívaj šťavu z polovice citróna pred každým jedlom a pred uložením sa k spánku. Môže to byť pred použitím riedené destilovanou vodou alebo použité vo forme silnej citronády, tiež dvakrát denne aplikuj citrónovú šťavu na postihnutú oblasť z vonku – externe.

Väčšina lekárov, ktorí používajú túto liečbu, tvrdia, že po troch dňoch, istý ale pomalý proces liečby citrónom ukazuje svoje očistné a bolesti utišujúce kvality.

Chrastavitosť

Celý svet dnes vie, že liečba citrónovou šťavou je pri tomto ochorení veľmi účinná. Chrastavitosť má široké pozadie, ale toto je preukázateľný nedostatok účinku vitamínov, ktoré obsahuje citrón, vďaka nemu začne lepšie a rýchlejšie pracovať zažívací systém, vylieči sa prostredie v ústach a posilní sa celý imunitný systém, pretože sa strava významne obohatí o vitamín C, ktorý je v citróne obsiahnutý.

Bolesť hlavy

Citrónová šťava s niekoľkými lyžičkami horúceho čaju (najlepšie z červenej ďateliny alebo lucerny alfalfa) je skvelou liečbou dômyselného newyorského barmana pre tých, ktorí mávajú nepretržité bolenie hlavy – alebo tiež bolesti hlavy z iných príčin. Takto sa jeho zákazníci môžu úplne zbaviť užívanie všetkých liekov proti bolesti.

Zubný kameň

Citrónová šťava je sama o sebe úžasný prostriedok na čistenie zubov. Ak namáčate kefky do zriedenej citrónovej šťavy, budete mať čisté ako kefky tak zuby.

Citrón ako posilňujúci prostriedok

Mnoho žien, mužov a detí, ktorým chýba vytrvalosť, majú nedostatok vápnika.

Ak sa 30 dní dvakrát denne užíva citrónový koktejl, tak dôjde k zmenám v chémii tela, čo veľmi posilní organizmus, zlepší sa pamäť a výdrž, rovnako ako sa človeku vráti farba do tvárí.
Citrónový koktail sa robí z citrónovej šťavy, sójového mlieka a medu rozmiešaného v mixéri.

 

Citrón ako prostriedok proti moliam

Vo Francúzsku majú pekný zvyk dávať do svojich šatníkových skríň olúpané šupky od citrónu (aj mandarínok a pomarančov). Takto majú svoje skrine chránené pred molami.

Alebo tiež napichajú do zrelého citróna, veľa korenia klinčekov a dajú do skrine, kde pomaly vysychajú a zanechávajú príjemnú vôňu vo všetkých skriniach aj v miestnosti.

Citrón a vyčerpanosť

Pútnici na dlhých cestách, rovnako ako cestovatelia a bádatelia sa pozerajú na citrón ako na dar z neba. Keď začnú pociťovať únavu, vysajú trochu šťavy z citróna skrz dieru, ktorú urobia hore v šupke.

Je to veľmi rýchlo účinný liek, ktorý dodáva takmer neuveriteľné občerstvenia. Bádatelia používajú citrón ako ochranu pred mnohými tropickými infekciami. Trocha citrónovej šťavy uhasí smäd ďaleko lepšie ako mnohonásobne väčšie množstvo vody.

Skúsení cestovatelia tvrdia, že keď pridali citrónovú šťavu do bežnej pitnej vody v rôznych oblastiach, je to ako dezinfekčný prostriedok a zabraňuje to vzniku chorôb, ktoré by vznikli z rozdielnych vodných zdrojov.

Dômyselný citrón

Tento trik bol odpozeraný od vážených podnikateľov a obchodníkov vedúcich život na úrovni, keď majú byť po prehýrenej noci ráno opäť na nohách. Rozštvrtia citrón, posypú ho soľou a zjedia ho celý okrem kôry ešte pred samotnými raňajkami.

Vaginálna hygiena

Zriedená citrónová šťava je bezpečnou a účinnou metódou pre vaginálnu hygienu. Aj keď je to silné antiseptikum, neobsahuje žiadne dráždivé látky ako obsahujú rôzne iné prostriedky pre výplachy atď.

Londýnske zdravotnícke autority spoliehajú na citrón

Reddie Mallet , predná osobnosť zdravotníctva, má vytvorený celý terapeutický systém, ktorý je založený na liečivých schopnostiach citrónu, spolu s rôznymi inými prírodnými prostriedkami. V jeho zdravotnom dome je pacient pri svojej prvej liečbe položený medzi dve horiace pece v dvoch opačných stranách izby. Celé jeho telo je trenné citrónovou šťavou a olivovým olejom.

V kombinácii s vyhrievaným vzduchom dochádza k rýchlemu vstrebávaniu a liečba má dlho trvajúci účinok.

Zvlášť uši, nos a hrdlo by sa mali ošetrovať citrónovou liečbou.

Malé dávky citrónovej šťavy a olivového oleja sa pridávajú do jedla bábätkám a dávky sa zvyšujú s rastom dieťaťa. Táto metóda, ako hovoria pacienta doktora Mallet, pomáha predchádzať bežným detským chorobám , skrz svoje špecifické imunitu podporujúce prednosti.

Ďalšie zdravotné výhody citrónu

Zápcha sa lieči pomocou vnútorného a vonkajšieho užívania citrónovej šťavy a olivového oleja. Štyrikrát denne sa užíva malý štamprlik olivového oleja a citrónovej šťavy. Telo sa trikrát týždenne masíruje citrónovou šťavou s olivovým olejom.

Nosné mandle sa liečia riedenou citrónovou šťavou, ktorá sa kvapká alebo jemne nasáva nosnými dierkami.

Pri artritíde sa citrónovou šťavou a olivovým olejom jemne masírujú kĺby po predchádzajúcom zahriatí horúcu kúpeľov alebo suchými horúcimi obkladmi v posteli.

Obklady z citrónovej bielej dužiny sa všeobecne používajú na vredy, abscesy a poranenia kože . Vnútorne sa pri tom tiež používa citrónová šťava.

Pri bronchitíde je dobré používať citrón a olej pre kloktanie (žuvanie – potom vypľuť) a tiež pre vonkajšie masáž krku a hrudi.

Pri cirhóze pečene sa denne používa aj tucet citrónov. Pacienti ďalej vo svojej strave nedostávajú škrob a jej veľa ovocia ako sú hrozienka, pomaranče, ananásy atď.

Úžasných výsledkov sa dočkali tí, čo trpeli kolikami , keď masírovali brucho dvakrát denne (keď ležali) citrónovou šťavou a olivovým olejom.

Pri hnačke doktor Mallet používal jablkovú dužinu a citrónovú šťavu ako pre mladých tak i pre starých. Pri ekzémoch sa citrónová šťava s ananásovou šťavou podávajú každú hodinu a na to strava bez škrobov, kým nie je choroba vyliečená. Chrípka, bolesť hlavy, porucha trávenia sa liečia so zvyšujúcim sa použitím citrónovej šťavy ako vnútorne tak z vonku.

Pri žltačke sa citrónová šťava podáva spolu s mrkvovou šťavou.

Liečba hemoroidov v tomto citrónovej zdravotnom stredisku je tiež veľmi úspešná. Strava je podávaná suchá. Žiadna voda sa nepoužíva – iba ovocie a zelenina. V noci sa jemne dovnútra rektálne aplikuje (klystír) malý hrnček teplého olivového oleja a citrónovej šťavy – a nechá sa pôsobiť.

 

Citrón, dobrá liečba zlozvyku fajčenia

Ak si niekto naozaj praje prestať fajčiť, zistilo sa, že keď príde chuť si zapáliť alebo niečo hrýzť, je dobré si dať do pusy citrónovú šťavu a chuť pominie. Asi po tridsiatich dňoch tejto liečby prejde všetka chuť na cigarety.

Je tiež veľmi dôležité prestať používať silne korenené jedlá, obmedziť korenie a soľ, pretože to akurát zvyšuje túžbu po cigaretách a alkohole.

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

 


Zdroj: Preložené z materiálov Abundant Life Ministry, POBOX 913; Chadron, NE 69337; USA

You Might Also Like