Konečne spása pre nespavcov! Tu je dôvod, prečo by ste mali pred spaním zjesť trochu soli a cukru

Aj keď odborníci odporúčajú znížiť príjem soli, malé množstvo soli zmierňuje bolesti hlavy, posilňuje imunitu, zvyšuje energiu, vyrovnáva hladinu serotonínu a elektrolytov v tele a poskytuje mnoho ďalších výhod.

Mali by ste byť ale opatrní ohľadom množstva soli a cukru, ktoré jete počas dňa, pretože môžu poškodiť vaše zdravie.

To však určite neznamená, že ako soľ tak cukor neposkytujú isté prínosy pre zdravie.

Podľa Matta Stonea, amerického vedeckého výskumníka a autora niekoľkých kníh o výžive a metabolizme, má kombinácia cukru a soli veľký vplyv na vaše zdravie.

Znamená to, že správne množstvo tejto kombinácie môže poskytnúť insomniakom (tým, ktorí trpia nespavosťou) niečo, čo zúfalo potrebujú, ale nemôžu dostať – kvalitný spánok. Ako je toto možné?

Cukor a soľ sa správajú ako „batérie“ pre vaše bunky: glukóza poskytuje priame dodávky paliva do mitochondrií a rovnováha sodíka v intersticiálnej tekutine zaisťuje správne bunkové dýchanie a tvorbu energie.

 

Obe potraviny sú silné výživné nástroje, ktoré vám pomôžu zvládnuť stres – cukor signalizuje telu, aby zastavil produkciu stresových hormónov, ktoré ovplyvňujú váš metabolizmus a udržujú vás v noci hore.

Soľ je tiež dôležitá pre udržanie homeostatických podmienok, pri ktorých adrenalín nevychádza spod kontroly.

Ak si teda zapamätáte, že používanie týchto živín vám môže pomôcť zmierniť stres, nemali by ste ich považovať za nezdravé alebo hrozivé.

A NIE, cukor nespôsobuje hyperaktivitu. To je skutočný mýtus. Keď sa používa ako terapeutický prostriedok, má opačný účinok.

Ak sa teda často prebúdzate medzi 2 a 4 hodinou rannou s pocitom, že vám adrenalín cirkuluje v tele a udržiava vás hore, kombinácia cukru a soli môže byť pre vás skutočným riešením.

Táto slano sladká kombinácia poskytne rovnováhu a optimálnu funkciu stresového hormónu, vysvetľuje Matt Stone.

 

Postup a ingrediencie

Podľa Matta Stonea by ste mali zmes užiť v pomere: jedna časť soli a 5 dielov cukru.

Pre optimálne výsledky použite nerafinovanú morskú alebo himalájsku soľ a vysoko kvalitný prírodný hnedý cukor. Ak nemáte žiadnu z týchto, neváhajte použiť bežnú soľ aj cukor.

Dávkovanie

Zmes udržujte v nádobe. Tento „prášok“ môžete používať po dlhú dobu.

Zmes užite pred tým, než pôjdete do postele alebo keď sa prebudíte v noci. Vezmite nádobu so zmesou a pomocou čajovej lyžičky alebo prstov zmes vložte pod jazyk a nechajte roztopiť.

Ako hovorí Matt Stone, tento „magický spací prášok“ vám pomôže bojovať proti nespavosti, rovnako ako drogy!

Záver

Dobrú noc. A až sa preberiete, budeme radi, keď sa s nami podelíte o vašu skúsenosť, a že budete tento článok zdieľať všetkým, ktorí trpia dlhodobou nespavosťou. Iste im tým pomôžete.

You Might Also Like