Konečne som našla využitie na pomarančovú kôru, vyrobila som si sviečku, ktorá rozvoňala celú domácnosť.

Ako väčšina ľudí, určite aj vy máte vo zvyku zahadzovať pomarančové šupy do smetí. My vám ponúkame triky, vďaka ktorým si dvakrát rozmyslíte, či šupky znova zahodíte. Nechajte ich vysušiť a neskôr ich môžete použiť pri čistení  ako ozdobné prvky alebo niečo iné! Kôra z pomaranča sa dá využiť rôznymi spôsobmi, tak jej dajte šancu!

Pomarančová kôra a jej možnosti využitia:
Osviežovač vzduchu:
Príjemná pomarančová aróma v dome , vďaka použitiu pomarančových šupiek ako osviežovača vzduchu. Stačí vziať kôru z troch alebo viacerých pomarančov, hŕstku kardamónu , vrecúško vanilky, lístky bazalky, lyžičku klinčekov na každú kôru štipku škorice. Vezmjite panvicu nalejte do nej vodu a pridajte za polievkocú lyžicu octu, potom pridajte všetky  nachystané ingrediencie. Keď už to bude v bode varu, tak povarte ešte 5 minút. Vezmite pohár alebo misku a nalejte to do nej. Ak chcete vytvoriť zaujímavejšiu arómu, tak použite pár kvapiek vonného olejčeka. Potom pekne rozmiestnite osviežovače po dome a nechajte ich rozvoniať celé okolie.

Sviečka:
Snažte sa očistiť pomaranč tak, aby sa jeho kôra vôbec nepoškodila na žiadnom mieste. Chvostík vo vnútri poslúži ako knôt. Nakoniec pridáme do vnútra kože/ šupy olej , premaže sa knôt a môžete zapáliť.

Bielenie pokožky:
V citrusoch sa nachádza vitamín C, tak ako vo vnútri tak aj v kôre. Tento vitamín sa dá využiť aj na bielenie pokožky. Poriadne vyumývanú kôru pokrájajte a keď budete mať kúpeľ, tak si ju pridajte do vane.

Prostriedky proti hmyzu:
Hmyz ľahko odoženiete, ak si vonku porozkladate pomarančové šupky. Tie totiž obsahujú látky, ktoré im prekážajú. Pokojne si ich rozložte na terase počas jedenia, grilovania alebo na opekačke, stanovačke. Takto sa vyhnete nežiadúcemu hmyzu ako chrobáky, muchy, komáre.

Nezabudnite! Všetci vieme, že pomaranče v našich obchodech su postrekované chemikáliemi , takže si ich nikdy pred jedeníma použitín NEZABUDNITE vyumývať!

Video návod ako si urobiť sviečku z pomarančovej kôry:

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

zdroj: trendweb.sk / youtube.com / takprosto.cc / pexels.com

You Might Also Like