Konečne nemusím chodiť, ku gynekológovi ako na klavír, rada a recept mojej babičky, ma zbavila týchto nepríjemností

Vaginitída – zápal pošvy vyvolaný patogénnymi baktériami alebo hubami. Podľa štatistík postihuje približne jednu tretinu žien v plodnom veku.

Je dôležité mať na pamäti, že vagína je domovom mnohých rôznych mikroorganizmov (prospešné a patogénne). Ich bilancia je závislá na veku, životnom štýle, funkcii vaječníkov u ženy.
Tieto faktory ovplyvňujú obsah glykogénu vo vaginálnej stene, ktorá je premenená na kyselinu mliečnu v dostatočne vysokej koncentrácii (pH 4-4,5), zabraňuje šíreniu škodlivých baktérií. Alkalické podmienky v pošve môžu spôsobiť gynekologické ochorenia.

Za použitia antibiotík pre liečbu vaginitídy, môže tento problém ešte zhoršiť, čím dôjde k šíreniu hubových infekcií. Chemikálie a lieky môžu vyvolať alergické reakcie a nadmerné vysušovanie.

Zároveň existujú prírodné prostriedky pre normalizáciu mikroflóry a eliminujú nežiadúce prejavy zápaly pošvy. Dôležité: Pred začatím akejkoľvek liečby, by ste mali zistiť či nemáte alergiu.

 

Odvar z harmančeka od staroveku pomohol ženám udržať si zdravie.

2 lyžice sušených kvetov z harmančeka zaliať 1 litrom vody, priveďte do varu a nechajte lúhovať 5-10 minút. S tekutinou sa umývajte, sprchujte, s ohľadom na závažnosť ochorenia.

Pre prevenciu vaginálnych ťažkostí jedzte dostatok mliečnych výrobkov a posteľná bielizeň, by mala byť z prírodných tkanín a spodná bielizeň výhradne bavlnená.

Je tiež dôležité, inšpirovať svojho partnera umývaním s týmto prostriedkom pred sexuálnym stykom, aby sa minimalizovalo prenikanie do pošvy cudzím baktériám.

Starajte sa o krehké zdravie!

Nezabudnite článok zdielať so svojimi priatelmi aj na facebooku!

You Might Also Like