Konečne nemusím chodiť, ku gynekológovi ako na klavír, rada a recept mojej babičky, ma zbavila týchto nepríjemností

Vaginitída – zápal pošvy vyvolaný patogénnymi baktériami alebo hubami. Podľa štatistík postihuje približne jednu tretinu žien v plodnom veku.

 

Je dôležité mať na pamäti, že vagína je domovom mnohých rôznych mikroorganizmov (prospešné a patogénne). Ich bilancia je závislá na veku, životnom štýle, funkcii vaječníkov u ženy.
Tieto faktory ovplyvňujú obsah glykogénu vo vaginálnej stene, ktorá je premenená na kyselinu mliečnu v dostatočne vysokej koncentrácii (pH 4-4,5), zabraňuje šíreniu škodlivých baktérií. Alkalické podmienky v pošve môžu spôsobiť gynekologické ochorenia.

Za použitia antibiotík pre liečbu vaginitídy, môže tento problém ešte zhoršiť, čím dôjde k šíreniu hubových infekcií. Chemikálie a lieky môžu vyvolať alergické reakcie a nadmerné vysušovanie.

Zároveň existujú prírodné prostriedky pre normalizáciu mikroflóry a eliminujú nežiadúce prejavy zápaly pošvy. Dôležité: Pred začatím akejkoľvek liečby, by ste mali zistiť či nemáte alergiu.

 

Odvar z harmančeka od staroveku pomohol ženám udržať si zdravie.

2 lyžice sušených kvetov z harmančeka zaliať 1 litrom vody, priveďte do varu a nechajte lúhovať 5-10 minút. S tekutinou sa umývajte, sprchujte, s ohľadom na závažnosť ochorenia.

Pre prevenciu vaginálnych ťažkostí jedzte dostatok mliečnych výrobkov a posteľná bielizeň, by mala byť z prírodných tkanín a spodná bielizeň výhradne bavlnená.

Je tiež dôležité, inšpirovať svojho partnera umývaním s týmto prostriedkom pred sexuálnym stykom, aby sa minimalizovalo prenikanie do pošvy cudzím baktériám.

Starajte sa o krehké zdravie!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like