Kokosový olej dokáže zabiť 98% rakovinových buniek v hrubom čreve už za 48 hodín. A nielen to!

Nový výskum ukázal, že kokosový olej je potenciálnou alternatívou k typickej liečbe rakoviny hrubého čreva.

Podľa výskumu v Austrálii, sa zistilo, že kyselina laurová, nasýtená mastná kyselina, ktorá je jednou z hlavných zložiek kokosového oleja, je schopná usmrtiť 93% nádorových buniek v čreve, v čase do 48 hodín. 

Ďalej, vlastnosti kokosového oleja sú ideálne pre prevenciu chorôb, ako je diabetes, osteoporóza, vírusových ochorení (mononukleóza, hepatitídy C, herpes atď), žlčových ciest, Crohnovej choroby a rakoviny.

Kokosový olej okrem mastných kyselín obsahuje aj rôzne minerály, vitamíny a iné látky, ktoré sú telu prospešné. Obsahuje fosfor, železo horčík, vitamín B1, B2 a B3, taktiež aj vitamín C. V kokosovom oleji sa tiež nachádza proteín aj vápnik.

Kokosový olej tiež obsahuje kyselinu laurovú, ktorú niektoré výskumy naznačujú, že má antimikrobiálne a protizápalové vlastnosti, ktoré môžu pomôcť bojovať proti určitým typom akné a kožným infekciám.

Ale zdravotné účinky kokosového oleja sú často spochybnené kvôli vysokému obsahu tuku, vďaka čomu väčšina odborníkov ignoruje jeho použitie pre tieto účely. Preto sa stále skúma použitie kokosového oleja ako alternatívnej liečby rakoviny.

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like