Kešu: Najlepší prírodný liek proti depresii

Kešu orechy sú považované za jednu z najdravších potravín na našej planéte. Väčšina ľudí ale bohužiaľ nie je s ich zdravotnými benefitmi oboznámená.

Medzi ich najväčších producentov na svete patrí Nigéria, Brazília a Mozambik. Kešu obsahuje veľa vlákniny, minerálov, vitamínov, navyše a 50 g kešu potom obsahuje približne 275 kcal.

 V dnešnom článku si predstavíme niekoľko zdravotných benefitov, ktoré nám konzumácia kešu orechov prináša.

1. Udržujú váš štíhle 

Ľudia sa často vyhýbajú konzumácii kešu, kvôli strachu z pribratí váhy, opak je ale pravdou. Podľa štúdie z amerického magazínu „Obezita“ sú ľudia, ktorí aspoň 2x týždenne pravidelne konzumujú kešu menej náchylní na priberanie hmotnosti a obezitu.

2. Anti-oxidanty

Obsahujú Selén, meď, horčík a pôsobí ako ko-faktory pre mnoho enzýmov. Pomáhajú tiež z tela dostávať škodlivé voľné radikály, ktorí spôsobujú starnutie.

3. Pomáhajú trávenie

Kešu orechy sa podieľajú na podpore a rozvoji syntézy nukleových kyselín a pomáhajú tak lepšiemu tráveniu.

4. Príjemný a pokojný spánok

Po menopauze môžu kešu orechy pomôcť ženám k uvoľnenému a príjemnému spánku počas noci.

Ako používať Kešu v boji s depresii? 

– Kešu sú veľmi bohaté na Tryptofán, ktorý reguluje naše nálady a vyrovnáva naše správanie zlepšuje spánok a môže významne znížiť hladinu stresu, úzkosti a depresie.

– Len dve hrste kešu obsahujú 1.000 a 2.000 mg tryptofánu u ktorého sú potvrdené rovnaké účinky ako u antidepresív.

– Ako je možné že o také zásadné veci vie tak málo ľudí? Možno sa jedná o jedno z ďalších tajomstiev, ktoré pred nami farmaceutické spoločnosti zatajujú.

– Upozornenie: Kešu aj ďalšie typy orechov môžu vyvolať u niektorých ľudí alergickú reakciu, ak sa u vás objavia príznaky alergickej reakcie je nutné vyhľadať odbornú pomoc.

 

You Might Also Like