Keď vyjdete zo sprchy, zabalíte si vlasy do uteráka? Robíte chybu! Prečítajte si prečo.

Mohlo by sa zdať, že na tému hygieny sa už nedá povedať nič nové. Prečítajte si, čo robíme počas sprchovania alebo kúpeľa zle:

 

1. Denné umývanie vlasov

Je známe, že každý vlas je iný, pre každého platí ale rovnaké pravidlo – neumývať si vlasy každý deň! Sú viac suché, poškodené a vypadávajú. Najlepšie je si vlasy umývať 2x týždenne, je to ale ťažké dodržať …

2. Nedostatočné osušenie nôh a chrbta

Je ťažké dobre si osušiť chrbát a nohy, keď ich ale necháme mokré, robíme obrovskú chybu! Vlhká pokožka je náchylnejšia na bakteriálne infekcie.

3. Silné utieranie tela

Silné, energické pohyby môžu podráždiť pokožku, takže sa odporúča jemne utrieť telo uterákom!

4. Príliš dlhé a časté sprchovanie

Môže to znieť divne, ale voda vysušuje kožu a preto by sme sa nemali sprchovať dlhšie ako 5-10 minút. Tiež by sme sa nemali sprchovať viac ako 1x krát denne, pokiaľ si ale bez ďalšej sprchy nedokážete predstaviť deň, mala by trvať krátko a hlavne … nepoužívajte mydlá a ďalšie produkty.

5. Po tréningu dlho čakáme so sprchovaním

To je veľká chyba, ktorú robí každý. Mnoho ľudí dáva po tréningu v telocvični prednosť sprche doma. Je to ale skvelá príležitosť pre baktérie a infekcie.

6. Aplikácia krému neskôr po sprchovaní

Je dôležité hydratovať umytú pokožku. Vďaka tomu sa predĺži účinok krému a prenikne tak do hlbších vrstiev kože.

7. Aplikácia kondicionéru na celé vlasy

Toto je jedna z príčin, kvôli ktorej sú naše vlasy mastné! Kaderníci odporúčajú najprv použiť kondicionér a až potom umyť vlasy šampónom!

8. Vlasy v uteráku

Samozrejme, že nebudeme plešatí, keď si vlasy zabalíme do uteráka. Mokré vlasy nikdy neutierajte do uteráka, stačí ich len jemne vymačkať! Sušenie príliš mokrých vlasov ich tiež veľmi poškodzuje!

9. Sprchovanie len v horúcej vode

Najlepšie je poriadne studená sprcha, ľahšie sa to ale píše, ako urobí … Ak je to pre vás nepríjemné, skúste sa striedavo sprchovať v studenej a vlažnej vode.

10. Mokrá hubka

Hubka je ideálnym miestom pre baktérie, a preto je dôležité, aby po každom použití dôkladne vyschla.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like