Keď vás začne svrbieť zadok, mali by ste ísť do kuchyne – to je miesto, kde nájdete všetko, čo potrebujete!

Bežný problém, ľudia o ňom však neradi hovoria. Hemoroidy sú najnepríjemnejšia a najchúlostivejšia záležitosť – podľa štatistík počet ľudí s hemoroidmi neustále stúpa. Čo presne sú hemoroidy, ako sa s nimi vysporiadať, kedy pomôžu domáce recepty a kedy je nutná návšteva lekára?

 

Hemoroidy sú cievne štruktúry, ktoré napomáhajú pri kontrole vyprázdňovania. Nefunkčné hemoroidy sú pre mnohých nepríjemným problémom, o ktorom sa nehovorí. Existujú aj domáce recepty, ktoré poskytnú okamžitú úľavu. Problémy nastanú, keď sa uzlíky napĺňajú krvou a to potom ovplyvňuje naše pohodlie na toalete. Množstvo zvyšnej krvi môže viesť k zápalu a tkanivovým uzlinám v konečníku. Väčšina ľudí sa hanbí ísť k lekárovi. Našťastie máte doma niekoľko vecí, ktoré zmiernia bolesť, keď hemoroidy ešte nie sú natoľko závažné.

Máme pre vás 7 spôsobov, ako odstrániť nepríjemné svrbenie: 

1. Aloe

Aloe vera má protizápalové účinky – redukuje tak pocit bolesti a svrbenie rýchlo a efektívne. Stačí naniesť na bolestivé miesto a problémy zmiznú.

2. Zemiaky

Zemiaky odvodňujú a tak znížia opuch. Táto metóda funguje pre krvácanie. Nastrúhajte zemiaky na strúhadle, vyšľahajte do pasty, jemne hemoroidy potrite a zmes nechajte uschnúť. Výsledok sa dostaví okamžite.

3. Harmanček

Harmanček nielenže upokojuje, ale tiež pôsobí proti opuchom a jazvám. Uvarte si tento čaj a nechajte vychladnúť, potom namáčajte gázu a hemoroidy jemne potrite.

4. Čajovníkový olej

Výskum preukázal, že tento olej zmierňuje opuchy. Vzhľadom k tomu, že je čajovníkový olej vysoko koncentrovaný, môžete ho zmiešať s mandľovým olejom. Zmes aplikujte vatovým tampónom. Opakujte, kým sa hemoroidy nezahoja.

5. Cesnak

Do vriacej vody dajte tri strúčiky cesnaku a tri bobkové listy. Varte po dobu najmenej 10 minút, potom nechajte chladnúť. Zmesou hemoroidy potierajte, kým nezmiznú.

6. Jablčný ocot

To je ďalší skvelý liek na hemoroidy. Jemne potrite hemoroidy octom a pocítite okamžitú úľavu.

7. Vitamín E

Hemoroidy sú veľmi bolestivé, keď je koža suchá – to je väčšinou aj príčinou ich krvácania. Skvelým riešením je hydratačná masť s vitamínom E.

Ďalším pomocníkom pri problémoch s hemoroidmi je aj správna diéta. Jedzte veľa zeleniny, ovocia a potraviny bohatej na vlákninu, pite aspoň 2 litre tekutín denne a vyhýbajte sa jedlám, ktoré by mohli spôsobiť zápchu. Pomôže tiež každodenné cvičenie alebo prechádzky. Sedavé zamestnanie, naopak, neprospieva.

Až nabudúce budete mať problém „tam dole“, budete už poznať niekoľko receptov a tipov! Nezabudnite ich zdieľať na Facebooku!

Ak však príznaky pretrvávajú a sú extrémne zaťažujúce, okamžite navštívte lekára! Nehanbite sa – lekári sú profesionáli a budú vám vedieť rýchlo pomôcť!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like