Keď uvidíte na zápästí toto, na nič nečakajte a vyhľadajte lekára. Dôvod je vážny …

S rukami pohybujeme prakticky neustále, a práve zranenie v týchto partiách patria medzi tie najčastejšie. Väčšinou to býva zranenie zápästia, existujú však aj ďalšie, ktoré môžu byť oveľa závažnejšie.

Môžu nastať vďaka zápalu, zlomenej kosti, infekcie, abnormálneho výrastku, cysty a v neposlednom rade aj vďaka nádorov. Avšak nie každé zranenie musí byť hneď vážne. Je však dôležito vedieť rozpoznať príznaky a vedieť, kedy je potrebné navštíviť lekára.

 

 

 

 

Nebezpečná ochorenia:

Tenosynovitída

Tenosynovitída je zápal synovie, ktoré obklopuje šľachu a je naplnený vodou. Zápal je zvyčajne spôsobený traumou či stresom a väčšinou postihuje ľudí, ktorí sú vystavení veľmi ťažkému psychickému vypätiu.

De Quervainova choroba

Pacienti s týmto syndrómom trpia na bolesť šliach na zápästí. Môžeme ich vidieť na zadnej strane ruky, keď narovnáme prsty. Je to predovšetkým postihnutie šliach svalov palca, čo má za následok obmedzený pohyb v tejto oblasti.

Často býva toto ochorenie spôsobené chronickým preťažovaním zápästia a ruky.

Lipomy

Lipomy sú benígne nádory v oblasti zápästia a väčšinou vznikajú v podkožnom tukovom tkanive. Lipomy bývajú zvyčajne sprevádzané bolesťami a zvýšenou citlivosťou.

Vo väčšine prípadov sa objavujú u mužov au ľudí, ktorí trpia obezitou.

 

You Might Also Like