Keď som použila v záhrade túto métodu starej mamy nestačila som sa diviť! Po 3 dňoch mi už rástla mrkva ako divá. Nestíhame ju jesť

Ak máme nejakú záhradu tak sa snažme zasadiť čím viac zeleniny, predsa je chutnejšia aj zdravšia ako z obchodu. Mrkvu nevychajte, tá je najzdravšia zo všetkých.

Mrkvu nie je jednoduché sadiť, semiačka klíčia nahusto vedľa seba a je potrebné ju preriediť. Začiatočníci si isto mrkvu nezasadia lebo vyžaduje oveľa viac pozornosti ako cibuľa alebo reďkovka.

Tento spôsob sadenia som sa naučila od starej mamy a odkedy poznám tento spôsob, každý rok mám svoju vlastnú bio zeleninu.

 

Ako to stará mama robila?

Naučila ma, ak chcem o tri týždne skorej mrkvu a nechcem sa narobiť s pretrhávaním  musím použiť teno spôsob. Takto mrkva vyklíči ešte pred burinou a nemusím sa báť že ju vykopem.

Semiačka vložme do ľanového vrecúška a zviažme motúzom. Nedajte veľa semiačok  aby mali priestor nabrať objem. Do zeme si spravíme jamku asi 30 cm hlbokú, vložíme do nej vrecúško a zakryjeme zemou. Približne za 10 dní vyhrabme vrecúško a budeme vidieť ako nám semiačka začali klíčiť.

Vložme klíčky do jednej misy a zmiešajme ich s kukuričným škrobom. Škrob sa nalepí na klíčky a bude nám slúžiť ako ochrana, takto vyklíčené semiačka môžeme zasadiť v dostatočnej vzdialenosťi od seba.

Zasadené semiačka prekryjeme zemou a po troch dňoch už budeme vidieť ako začnú rásť prvé zelené výhonky.

Tento spôsob je oveľa rýchlejší a účinnejší, oplatí sa vyskúšať!

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like