Keď sa prejete, vyskúšajte tento domáci mix. Spáli až 50% kalórií z jedla

Každému z vás sa to občas stane. No, niektorým častejšie než občas. Na začiatku narodeninová oslava, rodinná večera alebo len neskrotný apetít, a na konci pocit na prasknutie. Pre tých z vás, ktorých sa to týka, máme dnes pripravený exkluzívny recept, ako sa tohto pocitu zbaviť.

Na prípravu tohto elixíru budete potrebovať len 2 ingrediencie, ktoré sa dajú veľmi ľahko zohnať. Sú nimi jeden veľký zrelý grapefruit a polievková lyžica medu . Mix týchto dvoch zložiek bude pre vás mať hneď niekoľko významných prínosov.

Grapefruit je známy nielen tým, že obsahuje veľa silných antioxidantov, ale aj svojimi antibakteriálnymi účinkami. Je bohatý na vitamíny A, B, C, D a E a tiež na minerály vápnik, fosfor, horčík, mangán, zinok, meď a železo.

Med sa zase už celé stáročia používa na podporu trávenia. Má priaznivý vplyv na tráviace problémy ako vredy na žalúdku, zápchu či nevoľnosti po jedle.

Recept a užívanie

Rozkrojte grapefruit na dve polovice a lyžičkou z neho vyberte všetku dužinu. Prípadne ho celý klasicky ošúpte a nakrájajte na menšie kúsky. Dužinu vložte spolu s jednou polievkovou lyžicou medu do mixéra a všetko dobre rozmixujte, kým nezískate hladkú zmes.

Hotovo!

Tento priamo zázračný elixír má nasledujúce prínosy:

Pektín z grapefruitu efektívne vyplavuje nadbytočný cholesterol. Podľa niekoľkých štúdií, ak by sme každý deň zjedli jeden čerstvý grapefruit, zlý cholesterol by sa znížil o 15,5% a triglyceridy dokonca o 27%. Navyše by klesla hladina inzulínu v krvi a metabolizmus by sa normalizoval.

Lykopén pomáha bojovať s toxínmi a inými škodlivými substanciami v tele.

Elixír však nepite hneď po jedle, ale približne 20 minút počkajte. Pár jeho dúškov dokáže okamžite zlepšiť trávenie a metabolizmus natoľko, že by ste mali spáliť až 50% kalórií obsiahnutých vo skonzumovaných jedlách.

Ďalšie zdravotné prínosy elixíru

Okrem uvedených výhod má tento recept pozitívny vplyv aj na vysoký krvný tlak a  kardiovaskulárne ochorenia . Grapefruit obsahuje množstvo látok, ktoré pomáhajú pri chrípke či prechladnutiu a dokonca sa dokázalo, že zabraňuje vzniku viacero druhov rakoviny .

Nezabúdajte však aj na to, že grapefruit môže zosilniť účinok niektorých liekov. Preto, ak nejaké lieky užívate na pravidelnej báze, konzultujte jeho častejšiu konzumáciu so svojím lekárom.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like