Keď ho jeho žena opustila, uvedomil si, čo všetko pre neho a rodinu robila. Rozhodol sa jej napísať list

Keď sa muž z nášho príbehu vrátil po dlhom dni z práce domov, chcel len sledovať futbal. Nechcel sa hrať s deťmi, ani pomáhať svojej manželke, chcel len odpočívať a nič nerobiť. Lenže tomuto správaniu jeho žena nechcela ďalej len prizerať a odišla od neho. V tej chvíli sa mu obrátil život naruby a rozhodol sa svojej žene napísať list.

“Moja milovaná,

pred dvoma dňami sme sa dosť pohádali. Prišiel som domov o osmej večer, unavený z práce a chcel som len sedieť a sledovať zápas. Bol som vyčerpaný a so zlou náladou. Vôbec ma nezaujímalo, že deti plačú, len som si zosilnel televíziu a ignoroval to.

Nezabilo by ťa, keby si mi občas v domácností pomohol a začal sa na výchove našich detí konečne tiež podieľať,” vykríkla si na mňa a ja som ti na to len arogantne odpovedal, že som strávil celý deň v práci, aby si ty mohla zostať doma a hrať sa s deťmi..

A tak začala naša hádka. Ty si plakala a ja  som na teba len kričal a hovoril tí hrozné veci, ktoré už nikdy nebudem môcť vziať späť. Utiekla si z domu k tvojim rodičom a nechala ma tu s našimi dvoma deťmi a ja som zrazu pocítil obrovskú bezmocnosť. Vyskúšal som si všetko, čo ty robíš každý deň. Zohrieval som mlieko a medzitým obliekal naše deti a upratoval kuchyni. Po celom dni som nemal čas sa ani vykúpať. Bol som tak unavený, psychicky aj fyzicky, že som chcel prespať nasledujúci deň, lenže po troch hodinách som musel vstať k našej malej. Konečne chápem, prečo si sa tak rozčuľovala nad tým, keď sa ti snažila moja matka diktovať do výchovy našich detí.

Si preč dva dni a ja uznávam, že toto nezvládam. Uznávam, že je to oveľa vyčerpávajúce, než by sa mohlo zdať a je to snáď ešte horšie, než moja Desaťhodinová pracovná doba. Obdivujem vás, všetky matky, veď ste sa vzdali svojej kariéry a spoliehate len na svojho partnera, že vás zabezpečí. Všetok čas trávite s deťmi, bez priateľov, bez cvičenia, bez spánku.

Myslím, že každá mamička na svete si zaslúži obdiv, za to všetko, čo robí. Píšem ti tento list nielen preto, aby si vedela, že mi chýbaš, ale aj preto, aby si vedela, že ťa za to všetko obdivujem a budem ti to hovoriť každý deň po zvyšok našich životov. “

Tento list zdieľalo na sociálnej sieti viac ako 110 000 užívateľov a je venovaný všetkým matkám, ktoré sa o nás toľko starali a starajú stále. Robia to pre nás, aj keď nám to pripadá ako samozrejmosť. Berte to teda ako poďakovanie a pošlite ho aj tej svojej.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like